Krychowiak zadebiutował w PSG! Mistrz Francji tylko zremisował z Saint-Etienne po bezbarwnej grze

Ostatnia aktualizacja: 09/09/16 22:41, Komentarzy: 21

31
21

PSG tylko zremisowało 1:1 z AS Saint-Etienne w meczu czwartej kolejki ligi francuskiej. W 46 minucie na murawie zameldował się Grzegorz Krychowiak. Był to jego debiut w barwach mistrza Francji.

W pierwszej połowie bardzo niewiele działo się zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. Gospodarze grali wolno, z mozołem konstruowali atak pozycyjny, z którego niewiele wynikało. W zasadzie jedyną okazję mieli w 32 minucie, kiedy strzał Hatema Ben Arfy kapitalnie wybronił Stephane Ruffier.

Dużo konkretniejsi i groźniejsi byli za to goście. W 21 minucie bramkarza PSG próbował przelobować Fabien Lemoine, ale minimalnie chybił. Chwilę później mistrzów Francji przed utratą gola uratował Kevin Trapp, skutecznie interweniując przy strzale Henri Saiveta.

W drugiej połowie obraz gry wiele się nie zmienił. PSG próbowało atakować, ale nie potrafiło stworzyć realnego zagrożenia pod bramką gości. Zmieniło się to dopiero w 66 minucie, kiedy faulowany w polu karnym był Blaise Matuidi. Za moment jedenastkę na bramkę zamienił Lucas Moura.

W kolejnych minutach gospodarze nie przejawiali wielkiej ochoty, by dalej atakować i podwyższyć prowadzenie. W 71 minucie żółtą kartkę otrzymał natomiast Grzegorz Krychowiak.

Kiedy wydawało się, że paryżanie zgarną trzy punkty, w 93 minucie bramkę wyrównującą zdobył Robert Berić.

PSG tylko zremisowało na własnym stadionie z AS Saint-Etienne 1:1.