betclic

Krystyna Guzik: Trudno w to uwierzyć

Ostatnia aktualizacja: 12/02/16 12:42, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Polski Związek Biathlonu

Polskie biathlonistki już wyrównały ubiegłoroczne osiągnięcia jeśli chodzi o miejsca na podium Pucharu Świata. Krystyna Guzik po drugiej lokacie w Canmore, zajęła trzecie miejsce w sprincie w Presque Isle i w piątek powalczy w biegu na dochodzenie o kolejne podium.

Guzik po biegu oceniła, że trudniejszy dla niej był występ w Presque Isle. Wszystko z powodu silnych mrozów panujących w północno-wschodnim zakątku Stanów Zjednoczonych.

- Strzelanie w postawie stojąc wykonywałam z zamarzniętymi palcami i chyba tylko dzięki temu strzeliłam na czysto. Nie szalałam, tylko musiałam mieć dokładnie zgrane przyrządy celownicze aby móc oddać strzał. Mówiąc szczerze to samej mi trudno uwierzyć, że zaliczam już drugi sprint z czystym strzelaniem. Trasa w Presque Isle wydaje mi się trudniejsza. Jest bardzo dużo zakrętów i trzeba być dobrym technicznie by kręcić niezłe czasy biegowe. Mróz w tym nie pomaga, a ma być jeszcze zimniej – powiedziała Guzik.

- Dziewczyny dostawały na bieżąco informacje o swoich pozycjach i stratach czasowych. Krysia wiedziała o co walczy, w końcu wybiegała na trasę jako trzecia i mimo, że inne dziewczyny mocno napierały to udało jej się utrzymać odpowiednie tempo, żeby zachować kilka sekund zapasu nad Makarainen czy Dorin Habert – dodał trener Adam Kołodziejczyk.

Najwyżej klasyfikowana polska biathlonistka coraz lepiej czuje się w biegach, w których z innymi biathlonistkami rywalizuje korespondencyjnie. Bieg na dochodzenie w dalszym ciągu pozostaje jednak jej ulubioną konkurencją.

- Zdania nie zmieniam. Lepiej czuję się w biegach, gdzie mogę rywalizować bezpośrednio. Cieszę się, że bieg na dochodzenie rozgrywany jest dzień po dniu. Przerwy mi nie służą – dodała Guzik, która w piątek powalczy o swoje piąte pucharowe podium w karierze.

Źródło: Biathlon.pl
Dodaj komentarz
Senior
Saruto
Zarejestrowany od: 474 dni
Ilość komentarzy: 790
Oceny: +4346
Kibicuje:
Leicester City FC AC Milan Foggia Lewes
12.02.2016 / 15:45:35
Dziś będzie prawie bezpośrednia rywalizacja, więc trzymam kciuki za dobry bieg pościgowy!