Kuba i Szczęsny wyraźnie zwycięzcy

Ostatnia aktualizacja: 28/10/15 23:09, Komentarzy: 0

0
0

AS Roma pokonała na własnym stadionie Udinese Calcio 3:1 (2:0) w ramach dziesiątej kolejki włoskiej Serie A. W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Wynik meczu otworzył Miralem Pjanić już w piątej minucie. Bośniak wykorzystał znakomite podanie Maicona i posłał piłkę tuż obok prawego słupka. Zaledwie cztery minuty później rezultat podwyższył autor wcześniejszej asysty, który popisał się imponującym strzałem w środek bramki. Po przerwie kolejne trafienie dla gospodarzy zanotował Gervinho, a gola honorowego dla gości zdobył Cyril Thereau.

W innym meczu Hellas Werona przegrała z Fiorentiną 0:2 (0:1). W zespole "Violi" 52 minuty rozegrał Jakub Błaszczykowski. Goście objęli prowadzenie w 25. minucie, po samobójczym trafieniu Rafaela Marqueza. 36-letni reprezentant Meksyku próbował wybić piłkę po dośrodkowaniu, ale w niefortunny sposób skierował ją do własnej bramki. W drugiej połowie wynik ustalił Nikola Kalinić, który wykorzystał asystę Giuseppe Rossiego.

Na Stadio Olimpico di Torino, miejscowa drużyna zremisowała z Genoą CFC 3:3 (2:1). W zespole gospodarzy Kamil Glik przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Pierwszy gol padł w 27. minucie spotkania. Goście wyszli na prowadzenie po uderzeniu Diego Laxalta, który głową skierował piłkę do pustej bramki. Na odpowiedź zawodników Giampiero Ventury nie trzeba było długo czekać. Zaledwie sześćdziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Maxi Lopez, a jeszcze przed przerwą rezultat na 2:1 podniósł Davide Zappacosta.

Po zmianie stron bramkę dla gości zdobył Leonardo Pavoletti, który pokonał Daniele Padelliego posyłając piłkę tuż pod poprzeczką. W 90. minucie Panagiotis Tachtsidis zanotował samobójcze trafienie, a wynik na 3:3 ustalił Laxalt.

Swoje spotkanie rozegrało również Carpi FC. "Biancorossi" przegrali na wyjeździe z Frosinone Calcio 1:2 (0:0). Na ławce rezerwowych gości pełne 90 minut przesiedział Kamil Wilczek.

*****
Wyniki wszystkich spotkań w Serie A:

AS Roma - Udinese Calcio 3:1 (2:0)
Bramki: Pjanic 5, Maicon 9, Gervinho 63 - Thereau 77.

Hellas Werona - ACF Fiorentina 0:2 (0:1)
Bramki: Marquez 25 (sam.), Kalinić 57.

Torino FC - Genoa CFC 3:3 (2:1)
Bramki: Lopez 28, Zappacosta 34, Tachtsidis 90 (sam.) - Laxalt 27, 90+4, Pavoletti 67.

Frosinone Calcio - Carpi FC 1909 2:1 (0:0)
Bramki: Ciofani 51, Sammarco 90+1 - Marrone 66.

Czerwone kartki: Soddimo 72 (po dwóch żółtych) - Borriello 72.

AC Milan - Chievo Werona 1:0 (0:0)
Bramka: Antonelli 52.

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 2:1 (0:1)
Bramki: Basta 69 (sam.), Gomez 86 - Bilgia 17.

SSC Napoli - US Palermo 2:0 (1:0)