betclic

Kubiak: 3:1 to dla nas trochę wstyd

Ostatnia aktualizacja: 13/09/15 11:18, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Piąty mecz Pucharu Świata przyniósł biało-czerwonym piąte zwycięstwo, ale też stratę seta z niżej notowaną Wenezuelą - ostatecznie wygraliśmy 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:23). Oto, co o meczu powiedzieli na konferencji prasowej selekcjoner Stephane Antiga oraz kapitan zespołu, Michał Kubiak, cytowani przez pzps.pl. 

Stephane Antiga: - To dobrze, że po pięciu meczach mamy pięć zwycięstw. Ufam moim zawodnikom. Wiem, że są bardzo dobrze wyszkoleni, więc dziś mogła to być bardziej kwestia ich nastawienia. Popełniliśmy wiele błędów – powinniśmy byli zaliczyć 20 bloków. W takich zawodach wszystkie zespoły są zmotywowane do walki z dużymi zespołami, takimi jak Polska, więc nie możemy zakładać, że ta czy inna gra będzie łatwa jeśli tylko dobrze zagramy. Musimy utrzymać naszą agresywność.

Michał Kubiak: - Cieszę się z wygranej, ale nie do końca ze stylu naszej gry. Wenezuela rozegrała dobry mecz, ale my popełniliśmy dużo błędów. Nie potrafiliśmy zrobić praktycznie nic – blokować, bronić. Nie powinniśmy tak grać, 3:1 to dla nas trochę wstyd. Jesteśmy mistrzami świata, a poziom mistrzów świata powinien być wyższy niż to, co pokazaliśmy.
Źródło: pzps.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!