betclic

Kubica poza WRC? Citroen się wycofuje

Ostatnia aktualizacja: 19/11/15 20:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. kamilpetran / Shutterstock.com

W przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata zabraknie fabrycznej ekipy Citroena.

Zespół Citroën Total planuje za to obronę mistrzostwa WTCC 2016. Co zaś dalej z obecnością w WRC? Planowany jest rok przerwy, a potem... wielki powrót. Wszystko przez zmiany zasad.

- Nigdy nie ukrywaliśmy naszego zainteresowania reulaminem WRC na 2017 rok - mówi Yves Matton, cyowany przez autoklub.pl - Cały zespół jest niezwykle zmotywowany tym nowym wyzwaniem. Podoba nam się to, że regulamin daje producentom wolną rękę w budowie bardziej spektakularnych samochodów, a także to, że możemy wykorzystać w rajdach prace rozwojowe nad silnikiem Citroëna C-Elysée WTCC. Aby efektywnie zarządzać naszymi środkami, postanowiliśmy skoncentrować wszystkie wysiłki na zaprojektowaniu i rozwinięciu nowego samochodu WRC. Dlatego Citroën nie będzie uczestniczył w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2016 jako fabryczny zespół. 

Decyzja Citroena to praktycznie zamknięcie drogi do regularnych startów w WRC dla Roberta Kubicy. Wygląda na to, że Polakowi zostanie co najwyżej branie udziału w pojedynczych rajdach prywatnym samochodem. 

Źródło: autoklub.pl/sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!