betclic

Kubica chce wrócić na tor

Ostatnia aktualizacja: 05/10/15 15:37, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Renault F1 Team Official, wikicommons

Robert Kubica w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego zapowiedział, że nie wyklucza powrotu na tor. Polski kierowca nie zamierza jednak rezygnować z udziału w rajdach samochodowych.

- Lepiej bym wykonywał swoją pracę, wracając do tego, co robiłem od dziecka, jeśli nie będę miał odpowiednich możliwości w rajdach - powiedział Kubica, który zaczynał od wyścigów gokartowych by skończyć jako pierwszy polski kierowca Formuły 1.

Kubica dodał, że nie zamierza rezygnować z występów w rajdach, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest łączenie ścigania się w wyścigach z występami w mistrzostwach WRC. 30-latek przyznał jednak, że nie wie jeszcze w jakiej kategorii wyścigów chciałby rywalizować.

W minionym tygodniu Kubica startował w rajdzie Korsyki, w którym mimo początkowych sukcesów zajął ostatecznie 22. miejsce. Szanse na lepszą lokatę stracił przez uszkodzone felgi, ale i tak do swojego dorobku punktowego dopisał sobie dwa punkty za drugi czas na dodatkowo punktowanym ostatnim odcinku specjalnym.

W kalendarzu WRC pozostają jeszcze tylko dwie imprezy - Rajd Hiszpanii i Rajd Wielkiej Brytanii.
Źródło: Przegląd Sportowy, własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!