betclic

Kucharczyk i Guilherme nie zagrają z Ruchem

Ostatnia aktualizacja: 23/02/16 19:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

Michał Kucharczyk i Guilherme nie zagrają w niedzielnym spotkaniu z Ruchem z powodu nadmiaru żółtych kartek - informuje oficjalna strona wicemistrzów Polski.

Aby szukać alternatyw, trener Czerczesow musi zajrzeć do rezerw drzemiących na innych pozycjach - na bokach obrony i w środku pomocy. Jak pokazały zimowe przygotowania, to właśnie tam należy szukać zawodników, którzy w starciu z chorzowianami zastąpią tych graczy.

Najbliżej gry w pierwszej jedenastce znajduje się prawdopodobnie Ondrej Duda. Choć Słowak dwie dotychczasowe wiosenne potyczki rozpoczął na ławce, dostawał szanse gry po przerwie i pokazywał się z niezłej strony. W meczu z Jagiellonią przy Łazienkowskiej - choć zagrał tylko przez nieco ponad kwadrans - otworzył drogę do bramki Tomaszowi Jodłowcowi, zaliczając asystę przy jego trafieniu. W Lubinie rozruszał grę i do spółki z Kasprem Hamalainenem miał duży wpływ na przejęcie kontroli na boisku.

Fin to inny z kandydatów do występu na skrzydle. Choć w trakcie okresu przygotowawczego grał przede wszystkim na swojej nominalnej pozycji (czyli za plecami napastnika) lub jako snajper, to niewykluczone, że w niedzielę zobaczymy go na skrzydle. Pierwsze szlify jako boczny pomocnik zbierał w reprezentacji Finladii w spotkaniach eliminacyjnych do mistrzostw Europy.

Nie należy zapominać także o Michale Masłowskim, który w trakcie przygotowań grał właśnie - zarówno w sparingach, jak i na treningach - na prawym skrzydle. ''Masło'' prezentował się bardzo dobrze i udowodnił, że nie rzucał słów na wiatr, mówiąc w wywiadach, że po jego kontuzji nie ma już śladu.

Niewykluczone, że szansę dostanie Bartosz Bereszyński, który w trakcie treningów na Malcie często był testowany przez trenera Stanisława Czerczesowa na prawej flance. Dla ''Beresia'' byłby to powrót do ofensywy po kilku latach gry na prawej obronie. 

Inną możliwością jest zmiana taktyki na testowane w trakcie zgrupowania na Malcie 3-5-2 - czytamy na stronie legia.com. W takiej sytuacji rolę bocznych pomocników, zaangażowanych zarówno w ofensywę, jak i defensywę, pełnić mogliby także - poza wspomnianym Bereszyńskim - Adam Hlousek (na lewej stronie) i Łukasz Broź (na prawej). Przy użyciu tej formacji możliwe jest także wprowadzenie do gry Jakuba Rzeźniczaka i przesunięcie na prawą flankę Artura Jędrzejczyka.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela