Kulomiotka pobiegła przez płotki. Zadziwiające sceny na igrzyskach europejskich, a w tle złoto Polki [WIDEO]

Screen Twitter
Podczas zawodów w biegu na 100 metrów przez płotki kobiet doszło do zadziwiającej sytuacji. Na linii startu pojawiła się Jolien Maliga Boumkwo, czyli kulomiotka reprezentacji Belgii. 29-latka postanowiła pomóc swojej kadrze, która znalazła się w nagłej potrzebie.
W Chorzowie trwa lekkoatletyczna część Igrzysk Europejskich 2023, o których pisaliśmy TUTAJ. W sobotę panie rywalizowały między innymi w biegu na 100 metrów przez płotki. Nie obyło się bez niespodziewanych obrazków.
W drużynie Belgii powinna wystartować Anne Zagre, lecz doznała ona poważnej kontuzji. Nominalnej rezerwowej nie było, wobec czego na starcie pojawiła się Jolien Maliga Boumkwo.
Kulomiotka spokojnie ukończyła rywalizację z najgorszym czasem w stawce (32,81s), ale sam fakt przekroczenia linii mety był najważniejszy. 29-latka zdobyła bowiem aż dwa punkty dla swojej reprezentacji - mogą okazać się one bezcenne przy ustalaniu końcowej klasyfikacji.
Jedno "oczko" przyznano jej za sam fakt pokonania trasy, zaś kolejne - sensacyjne - wpadło na konto Belgów po zdyskwalifikowaniu przedstawicielki Szwajcarii. Przypomnijmy, że w razie braku jakiejkolwiek zawodniczki, Belgowie nie otrzymaliby ani jednego punktu.
Sam wyścig na 100 metrów przez płotki wygrała Polka, Pia Skrzyszowska (12.77). Nasza zawodniczką finiszowała przed Holenderką Visser (12.81) i Francuzką Bapte (12.82).
Tym samym reprezentantka biało-czerwonych zdobyła kolejny złoty medal dla kraju. To już 13 "krążek" wywalczony przez Polaków.