betclic

"Kurek musi grać jak najwięcej"

Ostatnia aktualizacja: 24/08/15 11:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Jestem zaskoczony, że Kurek gra tak dobrze - mówi Stephane Antiga, trener siatkarskiej reprezentacji Polski w siatkówce.

W Toruniu trwa Memoriał Wagnera, który dla reprezentacji Polski jest testem przed wrześniowym Pucharem Świata. Uwagę obserwatorów zwróciła sytuacja na pozycji atakującego biało-czerwonych. Niemal cały czas gra Bartosz Kurek, a Dawid Konarski bardzo rzadko wchodzi na boisko.

- Dawid bardzo dobrze trenuje, jestem zadowolony z jego dyspozycji, ale pierwszym atakującym jest Kurek i jest taka potrzeba, żeby grał jak najwięcej. On cały czas ma na koncie mało meczów na tej pozycji, każdy kolejny jest dla niego bardzo ważny, każdy pomaga mu nabrać doświadczenia, co w Japonii będzie bardzo ważne - tłumaczy Antiga w rozmowie z portalem sport.pl.

Francuz jest zadowolony z gry Kurka.

- Jestem z niego zadowolony i cały czas jestem zaskoczony, że gra tak dobrze. Świetnie pracuje, mogę bez wątpliwości powiedzieć, że już jest bardzo dobrym atakującym - uważa Antiga.

Puchar Świata to impreza o morderczej intensywności. Każda drużyna musi zagrać 11 meczów w ciągu 15 dni.

- W Japonii będziemy strasznie zmęczeni, zwłaszcza że w wolne dni będziemy się przenosić, bo mecze będziemy rozgrywać w trzech miastach. Niektóre spotkania zagramy przy pełnych, a inne przy pustych trybunach. Dlatego postanowiłem, że dodatkowy mecz z Francją rozegramy bez kibiców - zdradza selekcjoner reprezentacji Polski.
Źródło: Sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!