betclic

Kuświk: W nowym sezonie stawiam sobie ambitne cele

Ostatnia aktualizacja: 18/06/16 08:08, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

- Bardzo liczę na to, że w nowy sezon wejdę zdecydowanie lepiej niż w poprzedni, gdyż przed nowymi rozgrywkami stawiam sobie dwa ambitne cele. Ten indywidualny to zdobycie powyżej 20 bramek w sezonie, a wspólny to walka z kolegami z Lechii o mistrzostwo Polski - mówi Grzegorz Kuświk w rozmowie z oficjalną witryną gdańskiej ekipy.

- Rok temu letnie przygotowania w całości mi uciekły, bo do Gdańska trafiłem dzień przed pierwszym meczem z Cracovią. W związku z tym ta runda jesienna była słaba w moim wykonaniu i lepiej o niej już zapomnieć. Na szczęście wiosną było już lepiej i mogę mieć po niej powody do zadowolenia - przyznaje Kuświk, który sezon 2015/2016 zakończył z dorobkiem 11 ligowych trafień.

- Nie jest to oszałamiający dorobek, bo moje ambicje sięgają większych liczb i na pewno mogłem strzelać gole z większą częstotliwością. Z drugiej strony często założenia, jakie napastnicy otrzymują przed meczem, nie zawierają w sobie tego, by za wszelką cenę zdobyć bramkę. Przykładem jest chociażby postawa Roberta Lewandowskiego na trwającym właśnie Euro 2016, który nie ma dogodnych sytuacji strzeleckich, ale za to haruje na boisku dla dobra drużyny, cofa się do linii pomocy, zbiega na skrzydła, czy bierze się za rozgrywanie piłki - przekonuje napastnik Biało-Zielonych, który liczy, że w nowym sezonie gdańszczanie będą spisywać się jeszcze lepiej, niż w drugiej części poprzednich rozgrywek.

- Będziemy mocno pracować na obozie w Gniewinie i ulepszać naszą organizację gry w systemie 3-5-2. To specyficzna taktyka, gdzie często jako napastnik muszę też wrócić się za kolegę do defensywy. Dla mnie nie jest to problem, ja mogę to robić, jak przyjdzie trzeba to mogę i bronić rzuty karne - śmieje się Kuświk. - Na pewno chcemy zacząć dobrze punktować już od pierwszego spotkania w Płocku, by nie powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku. Gdybyśmy od początku rozgrywek prezentowali się tak, jak w ich końcówce, to na pewno nie bylibyśmy na piątym miejscu - zaznacza zawodnik gdańszczan.

Napastnik Lechii stawia sobie przed nowym sezonem ambitne cele.
- Ten indywidualny to zdobycie powyżej 20 bramek w sezonie, a wspólny to walka z kolegami z Lechii o mistrzostwo Polski. Liczę, że uda nam się oba zrealizować - podsumowuje swoją wypowiedź doświadczony piłkarz.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela