Kuszczak bohaterem! Broni karnego Orlando Sa [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08/08/15 18:27, Komentarzy: 4

26
4

Birmingham City pokonało na własnym stadionie Reading 2:1 w meczu pierwszej kolejki drugiej ligi angielskiej. W bramce gospodarzy stał Tomasz Kuszczak.

Gole dla "Niebieskich" strzelili David Cotterill w 40. minucie gry i wypożyczony z Arsenalu Londyn, Jon Toral dwie minuty po przerwie. Honorową bramkę dla gości zdobył Nick Blackman w 58. minucie spotkania.

Dla Tomasza Kuszczaka był to pierwszy występ w barwach klubu z St. Andrew's Stadium. 33-letni golkiper w zeszłym sezonie grał w Wolverhampton. W 98. minucie meczu polski bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez... byłego gracza Legii, Orlando Sa.

W innym meczu z udziałem polskiego zawodnika, Ipswich Town zremisowało na wyjeździe z Brentford 2:2. W bramce gości stał Bartosz Białkowski. Jego drużyna prowadziła z "Pszczołami" 2:0 do 90. minuty spotkania. W doliczonym czasie gry, gole dla zawodników z Griffin Park zdobyli Andre Gray i James Tarkowski.