betclic

Kwiatkowski wicemistrzem świata!

Ostatnia aktualizacja: 21/09/15 07:25, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Jan de Wild / Shutterstock.com

Michał Kwiatkowski został wicemistrzem świata w drużynowej jeździe na czas. Zespół Polaka, Etixx-Quick Step, przegrał tylko z broniącym tytułu BMC Racing Team.

Od kilku lat medale mistrzostw świata w jeździe drużynowej rozdawane są w rywalizacji grup zawodowych, a nie narodowych reprezentacji, jak było dawniej. Drużyna Kwiatkowskiego była jednym z kandydatów do medali na imprezie w amerykańskim Richmond. Od startu kolarze Etixx Quick-Step narzucili szybkie tempo i znajdowali się w czołówce. Różnice w korespondencyjnej walce między nimi a BMC Racing Team były bardzo małe. Dopiero w końcówce obrońcy tytułu zyskali nieco większą przewagę, na mecie wyprzedzili Kwiatkowskiego i spółkę o 11 sekund, i mogli cieszyć się z drugiego z rzędu zwycięstwa. Trzecie miejsce zajęła grupa Movistar, która straciła do zwycięzców 35 sekund.

Dla Kwiatkowskiego to trzeci medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas. Dwa lata temu razem z kolegami z zespołu zdobył złoto, rok temu - brąz.

Słabo pojechała grupa Tinkoff-Saxo, której zawodnikiem jest Maciej Bodnar. Rosyjska ekipa zajęła ostatnie 27. miejsce. Na wynik miał wpływ upadek Michaela Rogersa z Australii i Michaela Valgrena z Danii.

W następną niedzielę w Richmond odbędzie się wyścig ze startu wspólnego, w którym Kwiatkowski będzie bronił mistrzostwa świata wywalczonego przed rokiem.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!