Laporte nie zagra nawet przez cztery miesiące

Obrońca Athletiku Bilbao, Aymeric Laporte, przeszedł udaną operację kości strzałkowej – ogłoszono na stronie internetowej baskijskiego klubu. Francuz nie będzie mógł występować nawet przez cztery miesiące.

Aymeric będzie przebywał w szpitalu jeszcze przez dwa lub trzy dni. Jego przerwa w grze potrwa od trzech do czterech miesięcy – napisano w komunikacie.

Pod jego nieobecność o miejsce na środku defensywy " Rojiblancos" będą rywalizowali Gorka Elustondo, Xabier Etxeita i Carlos Gurpegi. Drużyna prowadzona przez Ernesto Valverde zajmuje obecnie siódme miejsce w Primera Division.

Francuz urazu doznał w meczu młodzieżowej reprezentacji U-21 przeciwko Szkocji. W 59. minucie gry zmienił go Clement Lenglet. "Trójkolorowi" pokonali rywali 2:0.