betclic

Latal: Do ostatniej chwili zastanawiałem się, jaką decyzję podjąć

Ostatnia aktualizacja: 01/09/16 21:35, Komentarzy: 2

0
2
Fot. asinfo

- Do ostatniego momentu zastanawiałem się jaką decyzję podjąć. Nie jest tajemnicą, że miałem ofertę z dużego czeskiego klubu. Skończyło się jednak na tym, że jestem ponownie w Gliwicach - powiedział Radoslav Latal zaraz po ponownym podpisaniu kontraktu z Piastem Gliwice. 

Pod nieobecność czeskiego trenera Piast wygrał zaledwie jedno ligowe spotkanie. - Wiem, że nie będzie łatwo. Klub jest nisko w tabeli, więc drużyna musi zacząć strzelać bramki i wygrywać mecze. Będąc w domu oglądałem wszystkie spotkania Piasta i niektóre mecze Lotto Ekstraklasy. Wiem, że niektóre zespoły bardzo się wzmocniły, więc zdaje sobie sprawę, że będzie to trudne zadanie - stwierdził Czech cytowany przez oficjalną witrynę mistrzów Polski. 

W klubie nie pracuje już były asystent Latala, Jiri Necek. Czy zatem w sztabie szkoleniowym Niebiesko-Czerwonych będą zmiany? - Mam pewien pomysł i będę o tym rozmawiał z kierownictwem. Wszystko się wyjaśni w ciągu kilku dni. Te zmiany będą jednak tylko kosmetyczne - zaznaczył doświadczony taktyk. 

Latal wrócił do Gliwic po niespełna dwóch miesiącach od momentu opuszczenia klubu. - Nie chcę wracać do tego tematu. Żyjmy w teraźniejszości i patrzmy w przyszłość. Chcę ten zespół doprowadzić do dobrej gry - przyznał.

Czeski szkoleniowiec odniósł się także do kwestii transferów, o które będzie teraz zdecydowanie trudniej. - W dalszym ciągu szukamy napastnika, ale musi to być gracz bez kontraktu, ponieważ okno transferowe jest już zamknięte. Teraz musimy poprawić psychikę zawodników. Drużyna potrafi strzelać bramki, więc trzeba do tego wrócić. Chcę dać temu zespołowi impuls. Psychika będzie odgrywała znaczącą rolę w odbudowie zespołu. Wszyscy oczekują zwycięstw, więc drużyna jest pod sporym ciśnieniem i musi pokazać, że potrafi grać w piłkę. Dobrze wiemy, że tak jest i widzieliśmy to w poprzednim sezonie - zaznaczył nowy-stary trener gliwiczan. 

- Czuję ogromną odpowiedzialność wobec klubu i kibiców. Oczekiwania są duże, ale wszystko zależy od wyników i od tego jaką grę będziemy prezentowali na boisku - mówił.

Czeski trener ma ponad tydzień na przygotowanie zespołu do kolejnego spotkania. - Z drużyną spotkam się dopiero w piątek. Mam plany na przyszły tydzień, ale na razie nie chcę wszystkiego ujawniać. Wyjedziemy z zespołem na jeden dzień - potrenujemy, porozmawiamy i dobrze przygotujemy się do kolejnego meczu - zakończył opiekun Niebiesko-Czerwonych.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1364 dni
Ilość komentarzy: 8133
Oceny: -8819
02.09.2016 / 02:20:34
Czasy z ubieglego roku juz nie wroca,bo wiele sie zmienilo w lidze.
Junior
TwinTurbo
Zarejestrowany od: 269 dni
Ilość komentarzy: 119
Oceny: +788
Kibicuje:
Leicester City FC Borussia Dortmund Lech Poznań Arka Gdynia Polska Porto FC Barcelona
01.09.2016 / 21:47:16
Dziwna sprawa - Gosc odchodzi a potem niby ma oferty z duzych klubow a wraca do Piasta .Powodzenia ale misje bedzie mial cieeezką .

Tabela