Latal: Mogliśmy wygrać, ale graliśmy w dziesiątkę

asinfo
Piast Gliwice zremisował z Lechem Poznań w spotkaniu 32. kolejki Ekstraklasy 2:2 (0:2). Na pomeczowej konferencji prasowej trener gości, Radoslav Latal przyznał, iż jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Niebiesko-czerwoni po 32. seriach gier plasują się w grupie mistrzowskiej na wysokim drugim miejscu. Jak do tej pory zgromadzili oni na swoim koncie trzydzieści jeden punktów. Na chwilę obecną do liderującej Legii Warszawa tracą dwa "oczka".

Przyjechaliśmy do Poznania, żeby rozegrać dobre zawody. W pierwszej połowie graliśmy nieźle, ale przy pierwszej okazji dla Lecha już straciliśmy bramkę, a potem drugą. To znacznie utrudniło nam grę – powiedział Radoslav Latal, cytowany przez "piast-gliwice.eu".

W drugiej połowie było znacznie lepiej i to było to, na co liczyłem od samego początku. Szkoda tej sytuacji, w której Kamil dostał czerwoną kartkę. Uważam, że mogliśmy wygrać, ale graliśmy w dziesiątkę – zaznaczył czeski szkoleniowiec.

W przerwie powiedziałem chłopakom, że w pierwszej połowie zagrali bardzo dobrze i mają zrobić to w drugiej. Walczymy dalej – dodał.