betclic

Latal: Nie rozmawiamy o mistrzostwie Polski

Ostatnia aktualizacja: 10/02/16 14:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Już w sobotę piłkarze Piasta Gliwice wyjadą do Łęcznej na mecz z tamteszym Górnikiem. Trener Radoslav Latal zapewnia, że dzięki komfortowej sytuacji kadrowej wyjściowa jedenastka jest już niemal ustalona.

- Już wiem, jak powinien wyglądać skład na sobotni mecz. Chociaż muszę przyznać, że dwa miejsca są jeszcze sprawą otwartą, a wynika to z faktu, że nie wiem jakie będą w Łęcznej warunki. Od tego uzależniam dwie roszady. Ponadto, tylko Sasa Zivec nie będzie gotowy do gry - przyznał opiekun Piastunek cytowany przez oficjalną witrynę zespołu.

W styczniu kadrę Piasta zasiliło czterech zawodników - obrońca, dwóch pomocników oraz napastnik.
- Chcemy mieć szeroką kadrę. Stąd cztery transfery. Dla mnie każdy zawodnik jest bardzo ważny i chcę, żeby wszyscy byli gotowi do wyjścia na murawę w każdej chwili - dodaje Latal.

Gliwiczanie przepracowali dwa obozy przygotowawcze - w Rybniku oraz w Hiszpanii.
- Jestem bardzo zadowolony z przygotować. Zrobiliśmy wszyscy, co sobie założyliśmy. Na pierwszym zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu skupiliśmy się na przygotowaniu fizycznym. Z kolei w Hiszpanii głównie graliśmy piłką. Natomiast dopiero do trzeciego sparingu przystąpiliśmy dobrze przygotowani i z nich jestem zadowolony. To był naprawdę dobry czas - zaznacza szkoleniowiec lidera tabeli.

W mediach dużo pisze się o walce o mistrzostwo Polski.
- W szatni w ogóle nie rozmawiamy o mistrzostwie. Ja przedstawiam sposób gry przeciwnika i nasze założenia. Tyle. Gramy z meczu na mecz. Najpierw ta część, potem runda finałowa - nie myślimy o końcu sezonu - kończy swoją wypowiedź Słowak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela