betclic

Latal: Piast czeka bardzo trudny miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 17/11/15 11:29, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Piłkarze Piasta Gliwice pracują nad kondycją w Rybniku - Kamieniu.- Lubimy tu przyjeżdżać, bo łapie tu wiele czeskich rozgłośni radiowych, a w telewizji są aż cztery czeskie stacje, nie to co w Gliwicach - żartował w rozmowie z oficjalną witryną Piastunek Radoslav Latal. - A tak na poważnie - mamy tu do dyspozycji dobre boiska, halę, siłownię, a także odnowę. Wszystko jest pod ręką, a dodatkowo mamy ciszę i spokój.

- W ubiegłym tygodniu trenowaliśmy dość mocno, dlatego że moi piłkarze musieli popracować nad kondycją. Później dostali trzy dni wolnego. W tym tygodniu skupiamy się już nad dynamiką i treningami piłkarskimi. Oczywiście brakuje nam Kamila Vacka i Radka Murawskiego, którzy wyjechali na zgrupowania kadr narodowych. Ze swoimi reprezentacjami są także nasi młodzieżowcy: Angielski, Dziczek, Kuzdra, Kwaśniewski i Musiolik. Jest też parę kontuzji, nie było z nami Patrika Mraza i Bartka Szeligi, którzy dostali ode mnie kilka dni wolnego, ale teraz będą musieli te zaległości treningowe nadrobić. Robimy wszystko, żeby nie stracić dobrej formy fizycznej i myślę, że idzie to po naszej myśli - zaznaczył opiekun gliwickiej ekipy.

- W czasie piętnastu kolejek, które rozegraliśmy, drużyna wykonała dobrą robotę. Mówiłem jednak chłopakom, że mamy ostatni miesiąc, który będzie dla nas bardzo trudny. To ostatnie sześć spotkań i chcę mieć do dyspozycji wszystkich piłkarz, a z tym może być problem. Niektórzy zawodnicy są zagrożeni absencjami za kartki, kolejni odczuwają trudy rundy i pojawiają się urazy - przypomniał szkoleniowiec.

- Czekają nas trudne spotkania derbowe, mecze z Cracovią, Legią i Lechem, czyli zespołami, które grają dobrą piłkę. Ja jednak wierzę, że nasza drużyna jest dobrze przygotowana. Chłopacy dadzą radę i wywalczymy jeszcze sporo punktów przed przerwą zimową, choć na razie najważniejsze są punkty do wywalczenia w Niecieczy - podsumował Latal.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!