Lazio pokonało Inter na własnym stadionie

dean bertoncelj, Shutterstock
Lazio Rzym pokonało u siebie Inter Mediolan 2:0 (1:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 36. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico miejscowi objęli prowadzenie już po ośmiu minutach gry, kiedy to w sytuacji sam na sam Słoweńca Samira Handanovica zaskoczył efektowną techniczną "podcinką" Niemiec Miroslav Klose.

Sukces rzymskiej drużyny przypieczętował sześć minut przed końcem Antonio Candreva, wykorzystując rzut karny, podyktowany po faulu Kolumbijczyka Jeisona Murillo na Hiszpanie Balde Keicie.

"Biancocelesti" dzięki czternastej wygranej w sezonie awansowali na ósme miejsce w tabeli. "Nerazzurri" natomiast doznali dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na czwartej pozycji w klasyfikacji.