Lazio Rzym słabsze od AC Milan

Paolo Bona/Shutterstock
Piłkarze Lazio Rzym ulegli przed własną publicznością AC Milan 1:3 (0:1) w ostatnim niedzielnym spotkaniu jedenastej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico gościom do przerwy prowadzenie zapewnił strzałem z bliska Andrea Bertolacci.

Osiem minut po zmianie stron podwyższył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Francuz Philippe Mexes, a dziesięć minut przed końcem stołeczny zespół dobił w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kolumbijczyk Carlos Bacca. Dwie asysty w drugiej połowie zapisał na swoim koncie Giacomo Bonaventura.

"Biancocelesti" zdołali odpowiedzieć jeszcze odpowiedzieć honorową bramką, która zdobył rezerwowy Holender Ricardo Kishna, ale na więcej przyjezdni już nie pozwolili.

Piąta porażka w sezonie kosztowała podopiecznych Stefano Piolego spadek na siódme miejsce w tabeli. "Rossoneri" natomiast po szóstym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowali na szóstą pozycję w klasyfikacji.