Lazio Rzym w finale Pucharu Włoch

charnstir/Shutterstock
We wtorkowym meczu półfinału Pucharu Włoch Roma z Alissonem Beckerem w bramce pokonała Lazio Rzym 3:2. Mimo porażki to Biało-Błękitni zagrają w finale, bowiem w pierwszym spotkaniu wygrali 4:3.

Wynik tego pojedynku otworzył w 37. minucie Sergej Milinković-Savić, który dobił futbolówkę po interwencji Alissona (zatrzymał uderzenie Ciro Immobile). Kilka minut później wyrównał Stephan El Shaarawy, wykorzystując błędy w defensywie rywala.

W 56. minucie Ciro Immobile ominął płaskim uderzeniem bramkarza Romy i umieścił piłkę w bramce, a na tablicy wyników pojawiło się 2:1 dla Lazio. Dziesięć minut później El Shaarawy trafił w słupek, ale w polu karnym rzymian znalazł się także Mohamed Salah, którego dobitka była nie do obrony. To również on ustalił wynik tego starcia wykorzystując brak asekuracji po interwencji Thomasa Strakoshy.