LE: Cudowna remontada Borussii Dortmund

Trybex / Shutterstock.com
W decydującej rundzie eliminacji do Ligi Europy Borussia Dortmund wygrała w wyjazdowym spotkaniu z Odd Grenland BK 4:3. Podpopieczni Thomasa Tuchela podnieśli się i odrobili stratę trzech goli.

Do tego czasu nic nie wskazywało na to, że podopieczni Thomasa Tuchela uzyskają korzystny rezultat. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, który zmniejszył stratę "BVB".

Tuż po przerwie kontaktowego gola dołożył Shinji Kagawa, któremu asystował Sven Bender. Do remisu doprowadził popularny "Auba", który po raz drugi trafił do siatki Norwegów w 76. minucie. W końcówce spotkania wynik ustalił Henrich Mchitarjan po dośrodkowaniu Kagawy.

Zawodnicy Borussii potrafili się podnieść po szybko straconych bramkach i odnieśli ważne zwycięstwo, które przybliża im awans do fazy grupowej Ligi Europy. Rewanż zostanie rozegrany w przyszły czwartek na Signal-Iduna Park.

*****

Odd Grenland BK - Borussia Dortmund 3:4 (3:1)

Bramki: Samuelsen 1, Nordkvelle 19, Ruud 22 - Aubameyang 34, 76, Kagawa 47, Mchitarjan 85

SC Rheindorf Altach - CF Os Belenenses 0:1 (0:1)

Bramka: Caeiro 13

Girondins Bordeaux - Kajrat Ałmaty 1:0 (1:0)

Bramka: Khazri 27

MSK Zilina - Athletic Bilbao 3:2 (0:2)

Bramki: Paur 66, William 77, 90+3 - Sabin 16, Kike Sola 33

Astra Giurgiu - AZ Alkmaar 3:2 (3:2)

Bramki: Boldrin 25, Alibec 41, Dandea 45+3 - Henriksen 11, Janssen 13

Dinamo Mińsk - Red Bull Salzburg 2:0 (0:0)

Bramki: Rassadkin 57, Adamović 90+3

FK Gabala - Panathinaikos Ateny 0:0

Ajax Amsterdam - Jablonec 1:0 (0:0)

Bramka: Milik 54-karny

FK Krasnodar - HJK 5:1 (2:1)

Bramki: Ojala 8-samobój, Mamaew 10-karny, Smolow 57-karny, Wanderson 62, Gazinskij 64 - Jallow 18

Liberec - Hajduk Split 1:0 (0:0)

Bramka: Pokorny 79

Molde - Standard Liege 2:0 (2:0)

Bramki: Hoeiland 24, Elyounoussi 28

PAOK Saloniki - Broendby Kopenhaga 5:0 (2:0)

Bramki: Mak 17,80,82 Pelkas 36 Rodrigues 51

Sparta Praga - Thn 3:1 (2:1)

Bramki: Nhamoinesu 43, Dockal 45, 90 - Sutter 5

Zoria Ługańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:0)