LE: Lech przegrał w Bazylei

Ostatnia aktualizacja: 01/10/15 21:05, Komentarzy: 1

0
1

FC Basel pokonał przed własną publicznością Lecha Poznań 2:0 (0:0) w meczu drugiej kolejki grupy I rozgrywek piłkarskiej Ligi Europy.

Obie drużyny niedawno rywalizowały ze sobą w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i wówczas dwukrotnie lepsi byli mistrzowie Szwajcarii. Trzecia konfrontacja także ułożyła się po myśli podopiecznych Ursa Fischera.

Na St. Jakob-Park gospodarze objęli prowadzenie dziesięć minut po przerwie, kiedy to golkipera Lecha zaskoczył po składnej akcji Islandczyk Birkir Bjarnason. Sześć minut wcześniej po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej, boisko musiał opuścić Karol Linetty.

Osłabionego mistrza Polski dobił w ostatniej minucie Breel Embolo. Ekipa z Bazylei dzięki drugiej wygranej umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy I. Lech jest trzeci.