LE: Pewna wygrana Schalke, remis Sparty

Fingerhut/Shutterstock
Schalke Gelsenkirchen pokonało APOEL Nikozja na inaugurację rozgrywek Ligi Europy. W barwach cypryjskiego klubu całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Mateusz Piątkowski.

Kibice zgromadzeni na Neo GSP Stadium w Nikozji na pierwsze trafienie musieli czekać do 28. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Joel Matip, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Johannesa Geisa i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą prowadzenie "Koenigsblauen" podwyższył Klaas-Jan Huntelaar. Holender zaskoczył Boy'a Watermana uderzeniem z dystansu. Były piłkarz Realu Madryt ponownie trafił do siatki w drugiej części gry. Tym samym ustalił rezultat meczu.

Cypryjczycy spotkanie zakończyli grając jednego zawodnika mniej. Przedwcześnie do szatni odesłany został Tomas De Vincenti. W barwach gospodarzy na boisku można było zobaczyć Semira Stilicia, który jest znany z występów w Ekstraklasie. Bośniak na placu gry pojawił się w 62. minucie.

Bardziej wyrównany był pojedynek rozegrano w Grecji. Asteras zremisował przed własną publicznością ze Spartą Praga 1:1. Tuż po rozpoczęciu gry na listę strzelców wpisał się Pablo Mazza, a w drugiej połowie wyrównał David Lafata.