LE: Remis Ajaxu, Milik grał od 62 minuty

mgilert, Shutterstock
W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Ajax Amsterdam zremisował u siebie z Celtikiem Glasgow 2:2 (1:2). Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 62. minucie, zastępując Amina Younesa.

Pierwszego gola strzelił Nir Biton w 8. minucie spotkania. Zawodnik pewnie pokonał golkipera Ajaxu uderzając piłkę w prawy róg bramki. 17. minut później mocnym strzałem po ziemi gola wyrównującego zdobył Viktor Fischer. Goście ponownie objęli prowadzenie na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, gdy po rzucie rożnym głową do siatki trafił Mikael Lustig. W drugiej części spotkania bramkę na 2:2 zdobył Lasse Schoene, który wykorzystał podyktowany przez sędziego rzut wolny. Drużyna gości kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak dwie żółte, a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Emilio Izaguirre.

W kolejnym spotkaniu podopieczni Franka de Boera zmierzą się na wyjeździe z Molde FK, a Celtic podejmie u siebie Fenerbahce Stambuł.

W drugim spotkaniu grupy A Fenerbahce Stambuł zmierzyło się z Molde FK. Turcy, którzy kończyli mecz z przewagą jednego zawodnika, przegrali 1:3 (1:1).

W 36. minucie spotkania Tommy Hoiland wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego, czym dał prowadzenie drużynie gości. Sześć minut później wynik wyrównał Nani, który strzałem z powietrza posłał piłkę do siatki. W drugiej połowie meczu gola na 1:2 strzelił Mohamed Elyounoussi, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i głową pokonał tureckiego golkipera. Bramkę na 1:3 zdobył Linnes strzelając pewnie zza 16. metrów.