LE: Remis Liverpoolu z Bordeaux

mooinblack/Shutterstock
W inauguracyjnym spotkaniu Ligi Europy, Girondins Bordeaux zremisowało na własnym stadionie z Liverpoolem FC 1:1 (0:0).

Pierwszego gola w meczu zdobył Adam Lallana, który w 65. minucie wykorzystał asystę Alberto Moreno i posłał piłkę w lewy róg bramki. Gol wyrównujący padł dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu, gdy Jussie wykorzystał podanie od Crivelliego i strzelił mocno w lewe okienko.

W następnym spotkaniu Francuzi zmierzą się na wyjeździe z Rubinem Kazań. Podopieczni Brendana Rodgersa podejmą u siebie FC Sion.

W drugim meczu w tej grupie, FC Sion wygrał przed własną publicznością z Rubinem Kazań 2:1 (1:0).

Pierwszy gol w spotkaniu padł w 11. minucie po strzale Moussy Konate. Piłka trafiła do napastnika po zamieszaniu w polu karnym, a ten pewnie skierował ją w prawy róg bramki. W drugiej połowie wynik wyrównał Maxim Kanunnikow, który wykorzystał asystę Igora Portnyagina i mocnym strzałem po ziemi pokonał szwajcarskiego bramkarza. W 82. minucie Konate zdobył swojego drugiego gola, czym zapewnił zwycięstwo drużynie gospodarzy.