LE: Huśtawka Sevilli: prowadziła, przegrywała, teraz remisuje [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28/04/16 20:06, Komentarzy: 11

0
11

Dziś pierwsze półfinały Ligi Europy. Villareal mierzy się na własnym stadionie z Liverpoolem, z kolei Szachtar podejmuje Sevillę.

Obie rywalizacje zapowiadały się interesująco. W jednej parze mamy zespół, który w poprzedniej fazie po fantastycznym boju wyeliminował Borussię Dortmund, a spotkanie zdążono już obwołać potyczką roku. W drugiej z par mamy za to Sevillę, która rozgrywki Ligi Europy traktuje jak własne - triumfowała w dwóch poprzednich edycjach i jest już tylko o trzy mecze od historycznego wyczynu. Choć Grzegorz Krychowiak i spółka swoje miejsce w historii już i tak wywalczyli.

Pierwsza bramka padła w meczu Sevilli - już w szóstej minucie prowadzenie dał gościom Victor Vitolo.

Na wyrównanie miejscowi kibice nie czekali zbyt długo - w 23 minucie do remisu doprowadził Marlos. W 36 minucie Stepanenko zdobył kolejnego gola dla Szachtara i gospodarze wyszli na prowadzenie. Do przerwy ten wynik się już nie zmienił, z kolei w spotkaniu Liverpoolu z Villareal do przerwy nie zmienił się w ogóle - choć akcji nie brakowało, do szatni piłkarze schodzili przy stanie 0:0.

Po przerwie długo nie padały bramki, aż w 83 minucie Sevilla wyrównała za sprawą rzutu karnego, który wykorzystał Gameiro.

Na pełną relację z półfinałów zapraszamy po zakończeniu spotkań.

A oto składy, w jakich zaczęły dzisiejsze mecze poszczególne ekipy:

Liverpool: Mignolet, Clyne, Toure, Lovren, Moreno, Lucas, Allen, Milner, Lallana, Coutinho, Firmino.

Villarreal: Asenjo; Mario, Bailly, Victor Ruiz, Jaume Costa; J Dos Santos, Pina, Bruno, D Suarez; Soldado, Bakambu.

Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carrico, Escudero - Krykowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega, Konoplyanka - Gameiro

Szachtar: Pyatov; Srna, Kucher, Rakitskiy, Ismaily; Malyshev, Stepanenko; Marlos, Kovalenko, Taison; Ferreyra.
Źródło: Twitter