LE: Wygrana Borussii. Piszczek na ławie, grał Jędrzejczyk

Fingerhut/Shutterstock
W inauguracyjnym spotkaniu Ligi Europy, Borussia Dortmund podjęła u siebie FK Krasnodar. Niemcy wygrali 2:1 (1:1), a Łukasz Piszczek cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Natomiast w barwach gości pełne 90 minut rozegrał Artur Jędrzejczyk.

Pierwszego gola strzelił Pavel Mamajew w 12. minucie spotkania. Pomocnik wykorzystał asystę Smołowa i posłał piłkę między nogami Weidenfellera. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę do wyrównania doprowadził Matthias Ginter, który trafił do siatki po strzale głową. W końcówce spotkania rezultat na 2:1 ustalił Joo-Ho Park, któremu asystował Ginter.

W drugiej kolejce, zawodnicy prowadzeni przez Thomasa Tuchela zmierzą się na wyjeździe z drużyną PAOK Saloniki. Krasnodar podejmie u siebie zespół Gabala FK.

W drugim spotkaniu grupy C Gabala FK zmierzyła się na własnym stadionie z zespołem PAOK Saloniki. W meczu padł bezbramkowy remis.