LE: Wygrane Athletico Bilbao oraz Partizana

Celso Pupo/Shutterstock
Zwycięstwami gospodarzy zakończyły się inauguracyjne spotkania Ligi Europy w grupie L. Athletic Bilbao wygrał z Augsburgiem 3:1, a Partizan Belgrad pokonał AZ Alkmaar 3:2.

W pojedynku rozegranym na Estadio San Memes pierwsi na listę strzelców wpisali się goście. Po kwadransie gry bramkarza gospodarzy pokonał Halil Altintop. Baskowie wyrównali dopiero w drugiej połowie za sprawą Artiza Aduriza, któremu asystował Benat. Dziesięć minut później, 34-letni napastnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przy tym golu ostatnie podanie zanotował Merkel Susaeta, który tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił rezultat spotkania.

W drugim meczu tej grupy, Partizan Belgrad okazał się lepszy od AZ Alkmaar. Bohaterem tego spotkania był Aboubakar Oumarou, który dwukrotnie trafił do siatki gości. Od 78. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Guus Hupperts.