betclic

Lech chce kolejnej reformy Ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 23/12/15 12:10, Komentarzy: 2

1
2
Fot. ASInfo

Lech Poznań chce kolejnej reformy Ekstraklasy. - Coś z tym trzeba zrobić - mówi wiceprezes "Kolejorza" Piotr Rutkowski.

Lech i Legia mają za sobą pracowite półrocze. Oba kluby od lipca do grudnia zagrały po 38 meczów. To ewenement na skalę europejską - nikt nie grał tak często. Kolejny w tej klasyfikacji Partizan Belgrad zaliczył 36 spotkań, a Club Brugge i Dinamo Zagrzeb - 35.

- Jesteśmy za tym, żeby ekstraklasa miała 30 kolejek, bo to sprzyja drużynom, które reprezentują Polskę w rozgrywkach europejskich. Coś z tym trzeba zrobić, bo cierpi na tym poziom naszej ligi. Nie jesteśmy w stanie reprezentować nas ani w Europie, ani grać w ekstraklasie na  optymalnym poziomie - mówi Rutkowski w rozmowie z Lech TV.

Jego zdaniem problemem jest też obecny system kwalifikacji do europejskich pucharów, które dla polskich klubów rozpoczynają się bardzo wcześnie. W przyszłym sezonie rundy wstępne zostaną rozegrane jeszcze w trakcie mistrzostw Europy. - Tak nie powinno być - krótko komentuje Rutkowski.
Źródło: sport.pl, lech.tv, sportowefakty.pl
Dodaj komentarz
Junior
darmian12
Zarejestrowany od: 576 dni
Ilość komentarzy: 154
Oceny: +397
Kibicuje:
Chelsea Londyn Legia Warszawa Polska Dolcan Ząbki
23.12.2015 / 15:26:51
co do tego pełna racja jest EURO to nie ma eliminacji LE czy LM . co do systemu ligowego jest dobry niech kluby nie narzekają tylko bardziej dbają o dobry sztab trenerski dla zawodników oraz o ich dobre przygotowanie do sezonu bo inaczej to oni będą tak jak mówią zbierać baty i zresztą słusznie
Junior starszy
raflol872
Zarejestrowany od: 565 dni
Ilość komentarzy: 328
Oceny: +1623
Kibicuje:
Manchester United Borussia Dortmund Ruch Chorzów Polska Real Madryt
23.12.2015 / 13:51:45
Dokładnie! Najbardziej zadziwia fakt, że start eliminacji do europejskich rozgrywek będzie jeszcze w trakcie EURO... To nienormalne, żeby piłkarze byli traktowani jak jakieś przedmioty.