betclic

Lech nie zwolni Skorży

Ostatnia aktualizacja: 03/09/15 07:18, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Kredyt zaufania do naszych trenerów jest bardzo duży - mówi prezes Lecha Karol Klimczak.

"Kolejorz" fatalnie rozpoczął nowy sezon. Mistrzowie Polski w siedmiu meczach zdobyli tylko cztery punkty. Lech przegrał już pięć meczów - to tyle, co w całym poprzednim sezonie. Mimo tego Maciej Skorża może być pewny swojej posady.

- Kredyt zaufania do naszych trenerów i zawodników, którzy przyszli do klubu latem, a teraz są krytykowani, jest bardzo duży. Naprawdę trudno być zwolnionym z Lecha, a ostatnie wyniki w Ekstraklasie nie sprawiają, że my jako zarząd zmieniamy swoją ocenę - powiedział Karol Klimczak.

- Ci ludzie dali nam tytuł mistrza Polski, dotarli do finału Pucharu Polski, potem zdobyli jeszcze Superpuchar i spełnili cel, który został postawiony w europejskich pucharach. Po raz pierwszy od pięciu lat znów jesteśmy w fazie grupowej Ligi Europy - dodał prezes Lecha.

Co więcej, Klimczak nie uważa, by Lech był w kryzysie.

- Moglibyśmy używać takiego słowa, gdyby powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku, gdy słabo szło nam w lidze i zawiedliśmy też w pucharach. Tymczasem teraz na arenie europejskiej gramy dobrze. Dwumecz z FK Sarajewo był niezły, tak samo starcie z Videotonem. Być może rewanż na Węgrzech nie porwał kibiców, ale rozegraliśmy go bardzo rozsądnie i awansowaliśmy. Po pucharach przychodzą mecze ligowe i na boisko wychodzą ci sami piłkarze, tak samo przygotowani. Po prostu polskie kluby wciąż mają problem z grą co trzy dni - nie tyle w kwestiach fizycznych co mentalnych i tu leży główna przyczyna - powiedział Klimczak.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela