Lech pewnie wygrał z Ruchem Chorzów

Ostatnia aktualizacja: 15/05/16 20:20, Komentarzy: 4

0
4

Lech Poznań pewnie pokonał przed własną publicznością Ruch Chorzów 3:0 w meczu 37. kolejki Ekstraklasy.

Podopieczni Jana Urbana stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji i zapracowali na pierwsze trzy punkty w grupie mistrzowskiej.

Strzelanie na stadionie przy Bułgarskiej rozpoczął w pierwszej połowie Kamil Jóźwiak. Po przerwie do niemal pustej bramki nie trafił Marcin Kamiński, ale w końcówce spotkania najpierw rezultat podwyższył Karol Linetty, a ustalił Maciej Gajos.

Lech zakończył rozgrywki na siódmym miejscu z 27 punktami. Lokatę niżej uplasował się Ruch, który zgromadził sześć "oczek" mniej, kończąc sezon pięcioma kolejnymi porażkami.

* * * *
Tak padły bramki:

1:0 Jóźwiak 25'
Pawłowski podał w pole karne do Gajosa, ten z lewej strony dograł przed bramkę, gdzie Jóźwiak z kilku metrów pewnie pokonał Skabę.

2:0 Linetty 82'
Po rzucie rożnym piłka trafiła do Jóźwiaka, który dograł na szesnasty metr do Linettego, a ten precyzyjnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi Ruchu.

3:0 Gajos 85'
Tamas Kadar doskonale podał do Gajosa, który będąc sam przed Skabą minął go i posłał futbolówkę do pustej bramki.

Zawodnik meczu: Kamil Jóźwiak. 18-latek był bardzo aktywny w ataku, szukał gry, starał się dryblować, podawać oraz strzelać. Dodatkowo skutecznie pomagał w obronie. Swój występ udokumentował premierowym golem w Ekstraklasie oraz asystą przy trafieniu Linettego.

Ciekawostka meczu: W 78. minucie doszło do zmiany w bramce Lecha. Jasmina Buricia zastąpił Krzysztof Kotorowski, który tym spotkaniem zakończył swoją karierę.