Lech Poznań pokonał w sparingu Zagłębie Lubin

Dziurek/Shutterstock
Lech Poznań pokonał w meczu towarzyskim rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim Zagłębie Lubin 3:0. Gole dla "Kolejorza" strzelili Nicki Bille, Maciej Gajos i Kamil Jóźwiak.

Podopieczni Jana Urbana mieli optyczną przewagę i stworzyli sobie więcej sytuacji. W drużynie Zagłębia zagrali jednak zawodnicy, którzy nie wystąpili w ostatnim spotkaniu pucharowym w Sofii lub przebywali w tamtym meczu na murawie w krótszym wymiarze czasowym.

Wynik spotkania w 11. minucie otworzył Bille, który po podaniu Szymona Pawłowskiego, strzałem przy dalszym słupku pokonał golkipera Zagłębia. Konrad Ferenc przed przerwą skapitulował po raz drugi. Gajos doszedł do piłki zagranej na wolne pole przez Pawłowskiego i uderzeniem po ziemi podwyższył prowadzenie. W końcówce spotkania wynik płaskim strzałem ustalił Jóźwiak.

To był ostatni mecz towarzyski Lecha w letnim okresie przygotowawczym. 7 lipca Kolejorz zmierzy się w spotkaniu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Natomiast Zagłębie tego samego dnia zagra rewanżowy mecz z Slavią Sofia w kwalifikacjach do Ligi Europy. Pierwsze spotkanie "Miedziowi" przegrali 0:1.

*****

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)
Bramki: Bille 11, Gajos 35, Jóźwiak 80.

Lech: Putnocky - Kędziora (46. Ceesay), Nielsen, Wilusz, Gumny (46. Dudka) - Tetteh (46. Bednarek), Majewski - Makuszewski (46. Kownacki), Gajos, Pawłowski (46. Jóźwiak) - Bille (46. Robak).

Zagłębie: Forenc - Zbozień, Madera, Jach, Dziwniel - Tosik, Rakowski (73. Mucha) - Janus (73. Jagiełło), Siemaszko (36. Zawodnik testowany (73. Żmijewski), Jagiełło (46. Żyra) - Papadopulos (65. Siemiaszko).