betclic

Lech stawia na młodego bramkarza

Ostatnia aktualizacja: 05/01/16 07:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Wypożyczony jesienią do Miedzi Legnica Mateusz Lis wraca do Poznania i dołączy do kadry pierwszego zespołu mistrza Polski. Zastąpi w niej Macieja Gostomskiego, który odszedł z Kolejorza - informuje oficjalna strona Lecha.

18-letni Lis w tym sezonie zagrał w sześciu meczach Miedzi. Regularnie był też powoływany do reprezentacji młodzieżowej Polski, w której zagrał w dwóch towarzyskich spotkaniach.
- Byliśmy przygotowani na to, że Maciej Gostomski może nie przyjąć naszej propozycji przedłużenia kontraktu i odejdzie Lecha. Jego miejsce w zespole zajmie Mateusz, który wraca z wypożyczenia i zamknie kadrę bramkarzy na rundę wiosenną. Będzie ją tworzył wspólnie z Jasminem Buriciem i Krzysztofem Kotorowskim - mówi asystent trenera i trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk cytowany przez lechpoznan.pl.

W zimowym okresie przygotowawczym młody bramkarz będzie walczył o swoją pozycję w zespole. - To dobry czas na rywalizację, która jest potrzebna wszystkim bramkarzom. Ich hierarchię w drużynie ustalimy dopiero przed startem ligi - podkreśla Dawidziuk, który nie ukrywa, że być może do rundy wiosennej z pierwszą drużyną będzie przygotowywać się jeszcze jeden bramkarz z Akademii Lecha Poznań.

Wiosną 2014 roku Lis wyjechał na siedmiodniowy staż do Atletico Madryt. Kilka miesięcy później dołączył do pierwszego zespołu Kolejorza, w którym wiosną pełnił funkcję czwartego bramkarza Lecha. - Rozwój tego zawodnika przebiega prawidłowo. W ostatnich dwóch latach zbierał cenne doświadczenie w pierwszym zespole Lecha, podczas stażu motywacyjnego w Atletico i w trakcie wypożyczenia do Miedzy - podkreśla Dawidziuk.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!