betclic

Lecha opuszcza czwórka piłkarzy zespołu rezerw

Ostatnia aktualizacja: 06/06/16 17:06, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Czterech piłkarzy rezerw po zakończeniu sezonu rozstanie się z drugą drużyną Kolejorza. W przyszłym sezonie w barwach Lecha nie będą występowali Piotr Rymar, Niklas Zulciak, Lucas Guedes i Damian Roszczyk - czytamy na oficjalnej stronie poznańskiej ekipy.

Najdłużej w zespole Lecha występował Damian Roszczyk, który był piłkarzem Kolejorza od 2004 roku. Przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia młodzieży i w Lechu zagrał na poziomie trzeciej ligi. W ostatnim sezonie zagrał w jedenastu meczach, w których zdobył jedną bramkę. - Damian chce rozpocząć studia w Stanach Zjednoczonych - zdradza trener rezerw Ivan Djurdjević cytowany przez lechpoznan.pl.

Piotr Rymar trafił do Lecha cztery lata temu. W drużynie rezerw grał od trzech sezonów. W ostatnim wystąpił w dwunastu spotkaniach, w których dwa razy pokonał bramkarza rywali. Piłkarz otrzymał ofertę przedłużenia kontraktu, ale nie zaakceptował jej warunków.

Najkrócej, bo kolejno trzy lata i rok występowali w drużynie Lecha Niklas Zulciak i Lucas Guedes. Ten pierwszy dwa razy pojawił się na boiskach Ekstraklasy. - Wspólnie z Niklasem i Lucasem doszliśmy do porozumienia, że ich dalsze granie w trzeciej lidze mija się z celem. Stać ich jeszcze na to, żeby grać w wyższej lidze i dalej się rozwijać - zaznacza szkoleniowiec.

Odejście tych piłkarzy stawia sztab szkoleniowy rezerw przez kolejnym wyzwaniem związanym z przebudową zespołu. - Naszym głównym zadaniem jest rozwijanie zawodników w taki sposób, żeby trafiali do pierwszego zespołu. Musimy być gotowi na odejścia piłkarzy i szukanie dla nich alternatyw. Tak jest także w tym przypadku - mówi trener Djurdjević.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela