Lechia Gdańsk przegrała z beniaminkiem

Ostatnia aktualizacja: 15/07/16 20:29, Komentarzy: 0

0
0

Wisła Płock wygrała z Lechią Gdańsk 2:1 w pierwszym meczu sezonu 2016/17 Lotto Ekstraklasy. Goście prowadzili po trafieniu Marco Paixao. Do remisu doprowadził Przemysław Szymiński, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Dominik Furman.

Na początku spotkania optyczną przewagę mieli przyjezdni, którzy w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Marco Paixao z kilku metrów strzałem głową, po dośrodkowaniu Sławomira Peszki, zdobył pierwszą bramkę w nowych rozgrywkach.

Gospodarze wyrównali wykorzystując pierwszą stworzoną sytuację. Furman dograł futbolówkę z rzutu wolnego na głowę Szymińskiego, który precyzyjnym uderzeniem przy lewym słupku nie dał szans na interwencję golkiperowi Lechii. W drugiej połowie, po strzale Dominika Kuna, piłka trafiła w rękę Jakuba Wawrzyniaka i sędzia podyktował rzut karny. Furman zdecydował się na "podcinkę" i w ten sposób zapewnił swojej drużynie trzy punkty w pierwszym meczu sezonu.

****

Tak padły bramki:

Marco Paixao 10'
Krasić odebrał piłkę w środku pola, podał na lewą stronę do Peszki, który dośrodkował tuż przed pole karne. Marco Paixao pewnym strzałem głową strzelił pierwszego gola w sezonie 2016/17.

Szymiński 23'
Furman dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie zupełnie niepilnowany Szymiński strzałem głową tuż przy słupku pokonał golkipera Lechii.

Furman 77'
Furman zdecydował się na "podcinkę" przy wykonaniu rzutu karnego i choć golkiper rywali starał się jeszcze zareagować, to nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Zawodnik meczu: Dominik Furman.
Kilka bardzo dobrych podań, dużo praccował w defensywie, a przede wszystkim asysta przy trafieniu Szymińskiego oraz gol z rzutu karnego. Był kluczem do zwycięstwa Wisły Płock na inaugurację sezonu.

Ciekawostka meczu: Przemysław Szymiński zanotował udany debiut na boiskach Ekstraklasy. Były obrońca Rozwoju Katowice potrzebował 23 minut, aby strzelić w najwyższej klasie rozgrywkowej swojego pierwszego gola.