Lechia Gdańsk wygrała z Górnikiem Łęczna

asinfo
Lechia Gdańsk w meczu drugiej kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonała na stadionie w Lublinie Górnika Łęczna 2:1. Gole dla trójmiejskiej drużyny zdobyli Milos Krasić i Grzegorz Kuświk, a trafienie dla gospodarzy zaliczył Grzegorz Bonin. Zespół z Lubelszczyzny od siódmej minuty meczu musiał grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Paweł Sasin.

Lechia dzięki wygranej awansowała na siódme miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Rybarskiego jako jedyna nie zdobyła jeszcze punktu i zajmuje ostatnią pozycję w lidze.

*****
Tak padły bramki:

28' Krasić
Gerson otrzymał podanie od Flavio i zgrał piłkę do Krasicia, a ten precyzyjnym strzałem zaskoczył Prusaka.

54' Bonin
Grzegorz Bonin przeprowadził rajd lewą stroną boiska i oddał strzał, a błąd popełnił Vanja Milinković-Savić, który przepuścił piłkę pod brzuchem.

56' Kuświk
Kuświk otrzymał prostopadłe podanie od Wawrzyniaka i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Zawodnik meczu: Krasić
Serbski pomocnik w pierwszej połowie wiele razy zagrażał bramce rywali i zdobył gola.