betclic

Lechia ma nowego obrońcę

Ostatnia aktualizacja: 28/07/15 17:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Neven Marković został piłkarzem Lechii Gdańsk. 28-letni Serb podpisał dwuletni kontrakt z polskim klubem.

Marković to lewy obrońca, który w minionym tygodniu przebywał na testach w gdańskiej drużynie. W przeszłości występował m.in. w drużynach Rad Belgrad, Mladost Lucani, FC Vaslui, NK Zagrzeb i Sporting Kansas City. Ostatnio grał w szwajcarskim Servette Genewa.

Marković zdążył już zaprezentować się gdańskim kibicom podczas towarzyskiego meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen, który odbył się 22 lipca na PGE Arenie. Serb rozegrał całą druga połowę spotkania, zmieniając w przerwie Nikolę Lekovicia.
 
- Na lewej obronie mamy dwóch bardzo dobrych piłkarzy - Jakuba Wawrzyniaka i Nikolę Lekovicia. Jednak tego drugiego w ostatnim czasie nie omijały kontuzje, a w przypadku absencji Kuby zostawaliśmy bez lewego obrońcy. Marković to doświadczony zawodnik, który z pewnością wzmocni rywalizację na tej pozycji – mówi prezes Lechii Adam Mandziara.

Leković wydaje się jednak tylko teoretycznym rywalem Markovicia. Chorwat został przesunięty do rezerw Lechii. - Za rywala na lewej obronie mam Kubę Wawrzyniaka, bardzo dobrego doświadczonego piłkarza i reprezentanta Polski, więc nie będzie to łatwe. Ale traktuję to jak kolejne wyzwanie w moim życiu i mam nadzieję, że wyjdę z niego zwycięsko - podkreśla nowy obrońca Lechii. - Najważniejsze teraz, żebyśmy podnieśli się po dwóch ligowych porażkach. Nie ma co panikować, tylko być skoncentrowanym i przetrwać ten ciężki dla nas czas. A wygrane na pewno przyjdą - kończy Marković.
Źródło: Lechia Gdańsk
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela