Legia blisko fazy grupowej LE

Ostatnia aktualizacja: 20/08/15 21:02, Komentarzy: 4

0
4

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zorię Ługańsk 1:0 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie im. Walerego Łobanowskiego w Kijowie.

Zawodnicy Henninga Berga wyszli na prowadzenie trzy minuty po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Brzyskiego, Jakub Rzeźniczak zgrał piłkę do Michała Kucharczyka, który głową umieścił ją w bramce rywali.

Legia była bliska strzelenia kolejnego gola w 81. minucie gry. Po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego, piłka odbiła się od ręki obrońcy Zorii i trafiła w słupek. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego. Chwilę później Guilherme strzelił w poprzeczkę.

Kolejnym rywalem stołecznej drużyny będzie Korona Kielce. Mecz szóstej kolejki Ekstraklasy rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w niedzielę. Tego samego dnia Zoria zmierzy się na wyjeździe z Krystalem Chersoń w Pucharze Ukrainy.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Legią, a Zorią odbędzie się 27 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do fazy grupowej Ligi Europy.

Dzisiaj jeszcze jedna polska drużyna rozegra mecz w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Rywalem Lecha Poznań będzie węgierski Videoton.