betclic

Legia najchętniej oglądana w Ekstraklasie

Ostatnia aktualizacja: 20/07/15 21:20, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Zdobyli wicemistrzostwo Polski, ale w jednej dziedzinie byli najlepsi - to gracze Legii okazali się najchętniej oglądanymi w minionym sezonie Ekstraklasy.

Z sondażu zamówionego przez Ekstraklasę SA dowiadujemy się, że 98% kibiców ogląda ligową piłkę oraz jej skróty w telewizji. 30% wskazało również na internet, 15% - na stadionach (procenty nie sumują się do 100, można było wybrać kilka opcji).

Wszystkie mecze poprzednich rozgrywek transmitowała platforma nc+. Spotkania Legii cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem, osiągając średnią oglądalność 208,9 tys. widzów. Kolejne były Lech (165,8 tys.) oraz Wisła (160,6 tys.). Na minus odstawały Podbeskidzie (100,9 tys.) oraz Zawisza (tylko 91,6 tys.). Obie te drużyny miały również najniższą frekwencję stadionową, natomiast w czołówce nastąpiła w tej kategorii zmiana: to Lech mógł poszczycić się najwyższą średnią kibiców na stadionie (ponad 20 tys.), Legia z wynikiem 16,5 tys. minimalnie przegrała również z Lechią Gdańsk.

Jeśli chodzi o dochody z tzw. dnia meczowego, liderem znów jest Legia - ponad 20 mln. zł. to ponad dwa razy więcej niż kolejny w tej klasyfikacji Lech. Poznaniacy zarobili za to najwięcej na sprzedaży zawodników - 20,9 mln (przy 13,3 mln Legii). 
Źródło: wirtualnemedia.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela