betclic

Legia odnosi się do zarzutów UEFA. "Przedstawimy wszystko bez pudrowania"

Ostatnia aktualizacja: 18/09/16 17:04, Komentarzy: 12

1
12
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

28 września UEFA podejmie decyzję odnośnie kar dla Legii Warszawa w związku z wydarzeniami, do których doszło podczas meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund (0:6).

Komisja dyscyplinarna będzie działała w obszarze sześciu zarzutów. Najgorszym z nich jest kwestia zachowań rasistowskich. Warto zauważyć, że w oficjalnym raporcie delegata UEFA, nic takiego nie zostało zauważone. To w dodatkowym raporcie organizacja FARE doniosła, że kibice stołecznej ekipy dopuszczali się zachowań rasistowskich i dyskryminacyjnych. - Prowadzimy również wewnętrzne postępowanie. Przedstawimy wszystko bez pudrowania i pokażemy, jak wyglądały wydarzenia w środę. Chcemy udowodnić, że śpiewy nie miały charakteru rasistowskiego. Będziemy liczyli, że UEFA potwierdzi stan faktyczny - skomentował w piątek Seweryn Dmowski, doradca zarządu Legii do spraw komunikacji cytowany przez portal Legia.Net. 

UEFA wszczęła postępowanie wyjaśniające w sześciu obszarach. Chodzi o zakłócenia porządku, odpalanie środków pirotechnicznych, rzucanie przedmiotów na murawę, organizację, blokowanie ciągów komunikacyjnych na trybunach, a także o zachowania rasistowskie. Najgorszy ze wszystkich zarzutów jest ostatni. - W oficjalnym raporcie delegata UEFA nie ma informacji o zachowaniach rasistowskich czy dyskryminacyjnych. UEFA rozpoczyna postępowanie w związku z dodatkowym raportem organizacji FARE. Nasi kibice obrażali Borussię, ale nikogo nie dyskryminowali. Jeśli jakakolwiek osoba na stadionie zostanie zidentyfikowana jako taka, która zachowywała się w sposób rasistowski, zostanie ukarana. Najgorszym scenariuszem dla Legii będzie, jeśli UEFA przychyli się do wersji, że treści miały charakter dyskryminacyjny, stadion może zostać zamknięty na mecz z Realem Madryt. To efekt poprzednich zachowań i takie ryzyko jest możliwe. Mamy teraz sześć dni na wniesienie wszelkiej dokumentacji, materiałów i dowodów, które mogą mieć wpływ na werdykt Komisji Dyscyplinarnej. Prawnicy pracują. Przedstawimy wszystko bez pudrowania i pokażemy jak wyglądały wydarzenia w środę. Chcemy udowodnić, że śpiewy nie miały charakteru rasistowskiego - dodał Dmowski. 

Decyzja Komisji Dyscyplinarnej UEFA ma zapaść 28 września. - Przepisy dyscyplinarne UEFA zawierają szeroki katalog kar, który nie jest bardzo precyzyjny. Najgorszy scenariusz z jakim się liczymy to zamknięcie stadionu na mecz z Realem Madryt. Uczymy się na błędach, wyciągamy wnioski i przedstawimy wszystkie okoliczności zdarzeń. Będziemy liczyli, że UEFA potwierdzi stan faktyczny - dodał pracownik stołecznego klubu. 

- W kwestii zajść na trybunie zachodniej, Legia konsekwentnie sprawdza monitoring. Zidentyfikowaliśmy wstępnie 70 osób. Klubowe zakazy stadionowe na dwa lata są sukcesywnie nakładane. Potem będziemy mogli odmówić wejścia na mecz osobie, która potencjalnie może sprawiać kłopoty. Chyba zgodzimy się, że jeśli ktoś wyłamuje bramę, może zostać nazwany takim mianem. We wszystkich aspektach wyjaśniania spraw pracujemy ze stołeczną policją oraz z organami UEFA - stwierdził Dmowski. W tej chwili nałożono około czterdzieści zakazów stadionowych, a stołeczny klub zapowiada, że to jeszcze nie koniec. W temacie działa również policja, która dokonuje zatrzymań kolejnych osób.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 313 dni
Ilość komentarzy: 7184
Oceny: +20346
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
20.09.2016 / 06:39:33
Biedna Legia.....ciągle baty!
Solidny ligowiec
SirAlexDelPiero
Zarejestrowany od: 627 dni
Ilość komentarzy: 1436
Oceny: +5801
Kibicuje:
Chorwacja Chelsea Londyn Juventus Turyn Jamajka Polska Valencia GKS Jastrzębie Zdrój
18.09.2016 / 19:27:04
to co zarobia na LM, zaplaca za warszawskich wiesniakow.....
Solidny ligowiec
leniwiec
Zarejestrowany od: 269 dni
Ilość komentarzy: 1975
Oceny: +6950
Kibicuje:
Manchester United Tottenham Hotspur Real Madryt
18.09.2016 / 19:26:20
Pudrować to będziecie obite gęby po następnym meczu żeby się przed kamerami jako tako pokazać. Bo jak wtopicie tak jak z Borussią, to Leśniodorski z zarządem wpadnie do szatni i pokaże to co kibole na trybunach.
Junior
mmiks
Zarejestrowany od: 250 dni
Ilość komentarzy: 50
Oceny: +65
18.09.2016 / 18:17:34
W tym krótkim incydencie brały udział dwie grupki, ale warto podkreślić że był to jedynie incydent. Emocje bardzo szybko opadły, sytuacja się uspokoiła. Na stadionie było 28 tysięcy kibiców z czego ponad 8 tysięcy na Żylecie. Rozrabiający stanowili niewielki procent z tej liczby. Kary jakieś będą, ale tutaj nie powinno być równych i równiejszych. Wśród gości z Dortmundu byli tacy, którzy w kominiarkach na głowach wskakiwali na ogrodzenie przy sektorze gości, byli agresywni, próbowali rozwalić drzwi i wedrzeć się na sektory zajmowane przez gospodarzy. Należy do tego doliczyć wulgarne i prowokacyjne hasła skandowane w kierunku kibiców drużyny przeciwnej. W sektorze Borussii odpalone zostały środki pirotechniczne. Na boisko rzucane były różne przedmioty co potwierdziła UEFA. Tutaj nie może być równych i równiejszych.
Junior
rockyboy
Zarejestrowany od: 434 dni
Ilość komentarzy: 82
Oceny: +939
18.09.2016 / 17:33:52
"Klubowe zakazy stadionowe na dwa lata są sukcesywnie nakładane".Nie rozumiem dlaczego sa to dwa lata a nie dozywotni zakaz.
Senior
maks bayern
Zarejestrowany od: 1258 dni
Ilość komentarzy: 717
Oceny: +4655
Kibicuje:
Bayern Monachium
18.09.2016 / 17:46:55
Kluby wedle prawa mogą maksymalnie dawać 2 letnie zakazy stadionowe. Ale mogą ich potem nie wpuszczać co jest napisane trochę później.
Kluczowy zawodnik
Makaveli
Zarejestrowany od: 1626 dni
Ilość komentarzy: 4515
Oceny: +11534
Kibicuje:
FC Barcelona Mordovia Saransk
18.09.2016 / 17:13:10
A co z faktem, że za zgodą klubu wniesiono na stadion zabronioną pirotechnikę?
Niemieccy kibice jeszcze w czasie meczu się śmiali, że im nie można było mieć niekapków do kubków z napojami i na wejściu ich dokładnie przetrzepali, a tam po drugiej stronie boiska odpalane są race.

Sam powyższy fakt pokazuje, że wszystkie akcje na stadionie rozgrywają się na stadionie przy cichej aprobacie władz klubu tym bardziej, że jest to stały element wszystkich większych meczów i podobnie jak obraźliwe przyśpiewki i transparenty, nigdy nie był w żaden sposób zwalczany. Tym razem prawo egzekwuje jednak Europa, a nie zakolesiowany Zibi Twitter, więc panowie udają idiotów.
Junior
mmiks
Zarejestrowany od: 250 dni
Ilość komentarzy: 50
Oceny: +65
18.09.2016 / 19:07:03
Przykładowa oprawa Borussii z wykorzystaniem pirotechniki:
https://www.youtube.com/watch?v=T1RcEBqfnXw

Oprawy kibiców Bayernu i Napoli (jak widać są race):
https://www.youtube.com/watch?v=2K7KjSlPYMU

Oprawa kibiców Hajduka Split (klub z Chorwacji):
https://www.youtube.com/watch?v=pyhWdF6ApkU

Pirotechnika na stadionach piłkarskich była jest i będzie. Race to tylko sygnał świetlny. Zakaz używania rac jest idiotyczny i dopóki przepisy nie zostaną zmienione walka będzie trwać. Żadne zakazy tego nie zmienią. To jest walka z tzw. "nowoczesnym futbolem" (against modern football).
Junior
mmiks
Zarejestrowany od: 250 dni
Ilość komentarzy: 50
Oceny: +65
18.09.2016 / 18:32:28
Makaveli skąd ty się chłopcze urwałeś? Pirotechnika jest odpalana na stadionach praktycznie na całym świecie m.in. w Polsce, we Włoszech, w Serbii, w Chorwacji, w Niemczech, w Grecji, na Węgrzech, w Argentynie, w Brazylii itd.

Tutaj masz przykład - kibice Bayernu Monachium odpalają race na meczu Ligi Mistrzów w Londynie:

https://www.youtube.com/watch?v=fYTAo7aSfDg
Junior
mmiks
Zarejestrowany od: 250 dni
Ilość komentarzy: 50
Oceny: +65
18.09.2016 / 18:25:20
Kibice Borussii też odpalili race (na swoim stadionie kibice BVB używają pirotechniki regularnie... zresztą nie tylko oni). Nie rozumiem tych, którzy tak przeżywają te race. Fajerwerki w Sylwestra też Wam przeszkadzają? Rzucania racami oczywiście nie popieram, ale same oprawy meczowe, do których dodawane są race czy stroboskopy wyglądają kapitalnie. To jest część stadionowej atmosfery. Czasem gdy z boiska wieje nudą przynajmniej na trybunach można zobaczyć coś fajnego. Dla mnie mecze piłkarskie bez dopingu, bębnów, opraw, rac, kartoniad to nie mecze.
Trampkarz
grego
Zarejestrowany od: 555 dni
Ilość komentarzy: 6
Oceny: +6
Kibicuje:
Barcelona Manchester United Bayern Monachium Borussia Dortmund Juventus Turyn Wisła Kraków Polska FC Barcelona Barcelona II Hiszpania
18.09.2016 / 17:31:25
powinni tak dowalic legi ze by juz wiecej takich akcji nie bylo bo tak to tylko bydlo morze sie zachowywac
Junior starszy
KubaG
Zarejestrowany od: 395 dni
Ilość komentarzy: 307
Oceny: +2755
Kibicuje:
Chelsea Londyn Legia Warszawa Polska
18.09.2016 / 17:29:35
Z tego co pamiętam, to prezes Leśnodorski mówił na początku sezonu, że takie sytuacje (występki kibiców) mają wliczone w budżet :P