betclic

Legia odwołuje się od kary. "W uzasadnieniu wyroku były nieprawdziwe informacje"

Ostatnia aktualizacja: 08/10/16 09:25, Komentarzy: 4

1
4
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Legia Warszawa złożyła odwołanie do UEFA w sprawie kar, które komisja dyscyplinarna nałożyła na mistrzów Polski za zachowanie kibiców w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund - czytamy na portalu Legia.Net.

- W uzasadnieniu pisemnym znalazły się informacje, które nie są zgodne ze stanem faktycznym. Wspominano tam chociażby o starciu kibiców z policją. Do tego nie doszło. Od kilku dni nasi prawnicy działali w kwestii odwołania i dokumenty zostały teraz wysłane do siedziby UEFA. Organ odwoławczy zajmie się sprawą 12 października. Wtedy udział w posiedzeniu wezmą przedstawiciele Legii, którzy będą opowiadali o tym, co się wydarzyło. Dostaliśmy też wstępne zapewnienie, że jeszcze tego samego dnia zostanie podjęta ostateczna decyzja odnośnie kar - powiedział w piątek na spotkaniu z dziennikarzami Seweryn Dmowski, dyrektor Legii ds. mediów i public relations.

- Nasi prawnicy znaleźli przypadki, w których kluby mające kłopoty z recydywą były łagodniej karane, choć ich kibice popełniali gorsze przewinienia. Będziemy czekali na decyzję 12 października, a gdy ją poznamy, natychmiast o niej poinformujemy. Na razie zakończyliśmy wewnętrzną procedurę wyjaśniającą po meczu z BVB. Zakazami zostało ukaranych ponad 90 osób, a to jeszcze nie koniec. Dowiedzieliśmy się, że kibice weszli na inną trybunę przez bramkę, której wcześniejsze otwarcie było zgodne z procedurami.. Wtargnięcie nastąpiło z dużym impetem - opowiadał Dmowski, który zapowiedział również zmiany.

- Zamierzamy sprawić, że inne będą ciągi komunikacyjne dla pracowników. Zmienimy również w jakimś stopniu infrastrukturę - stwierdził zapowiadając, że niektóre osoby mogą być pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej. - Zajmuje się tym grupa prawników, ale to będzie długa i trudna sprawa.

W mediach chęć pomocy Legii - po raz ostatni - zapowiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Mierzymy się z artykułem, który zostawia pole do interpretacji. Chcemy, by mecz z Realem odbył się przy pełnych trybunach. Jak zawsze jesteśmy wdzięczny za każdą pomoc i miłe słowa. Przed nami spotkanie z organami dyscyplinarnymi UEFA i jeśli całość zakończy się sukcesem, to ojców będzie wielu. Z porażką zostaniemy jednak sami. Co jeśli się nie uda? Nie myślimy o tym,a koncentrujemy się na najbliższym kroku - zakończył dyrektor mistrzów Polski.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
mareq133
Zarejestrowany od: 1459 dni
Ilość komentarzy: 657
Oceny: +1319
Kibicuje:
Bayern Monachium Borussia Dortmund Unia Tarnów Termalica Nieciecza
08.10.2016 / 10:36:36
Prawnicy powinni tez poruszyc kwestie "No to racism" ... przed meczami Legii w szefowie/kluby i nawet pilkarze wydawali ostrzezenia zeby nie jechac do Polski bo tam jest niebezpiecznie. I to dzialo sie na tydzien/dwa przed rozpoczeciem Ligi Mistrzow..... Gdzie wtedy UEFA miala swoje "No to racism"?
Kluczowy zawodnik
bebdzia
Zarejestrowany od: 1549 dni
Ilość komentarzy: 3273
Oceny: +25572
Kibicuje:
Chelsea Londyn Polska
08.10.2016 / 13:14:15
A czy te kluby nie miały racji? Kibole Legii zrobili syf i wszystkie ostrzegające swoich kibiców kluby miały rację. I to nie jest rasizm...
Solidny ligowiec
shotek
Zarejestrowany od: 365 dni
Ilość komentarzy: 696
Oceny: +4729
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska FC Barcelona
08.10.2016 / 09:47:36
Teraz wszyscy się śmieją z Legi że ma chamskich kibiców że Legia tylko się ośmiesza w Lidze Mistrzów.Rozumiem ci kibole bo nie można ich nazwać kibicami Legi zachowali się strasznie chamsko i nie na miejscu ale jak się lepiej przyjrzymy gdzieś np w internecie to kibice Borussi Dortmund też nie byli bez winy zaczeli prowokować,nie chodzi mi o to żeby ich od razu karać ale jak Legie za to ukarali to czemu nie Borussie ale gdzie tam niemiecki klub ukarają,a i jeszcze coś teraz wiele osób śmieje się z Legi że jest pośmiewiskiem grupie może to prawda ale panowie sukcesem było dojście do grupy Ligi Mistrzów i to jest moje zdanie.A i jeszcze coś rozumiem ci kibole Legi się strasznie zachowali ale żeby od razu dawać taką kare że mecz przy pustych trybunach,rozumiem jakaś kara musi być ale przez to ucierpią normalni kibice Legi którzy kupili już pilety na jakiś mecz i to jest moje zdanie.
Junior starszy
Marko91
Zarejestrowany od: 638 dni
Ilość komentarzy: 162
Oceny: +996
Kibicuje:
Manchester United AS Monaco Juventus Turyn Napoli Polska Atlético Madryt Borussia Dortmund II Stomil Olsztyn Legia Warszawa II Olimpia Grudziądz
08.10.2016 / 11:49:47
Niemcy nigdy nie byli w Warszawie mile widziani.....:D