Legia po przeciętnej grze pokonała AS Trenczyn. Świetny Malarz i gol Nikolicia dały zwycięstwo mistrzom Polski

Ostatnia aktualizacja: 27/07/16 22:21, Komentarzy: 20

21
20

Legia Warszawa wygrała z AS Trenczyn 1:0 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Strzelcem jedynego gola był Nemanja Nikolić.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli, ale sporo działo się pod jedną i drugą bramką. Pierwsze minuty należały do legionistów, którzy zaczęli odważnie, wysoko stosowali pressing i stworzyli sobie dogodną sytuację już w drugiej minucie spotkania - uderzenie głową Michała Pazdania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zablokowali defensorzy słowackiej ekipy.

W odpowiedzi na bramkę Arkadiusza Malarza potężnie uderzył Lawrence, ale golkiper wybił piłkę na rzut rożny.

W ósmej minucie powinno być 1:0 dla podopiecznych Besnika Hasiego. Doskonałą okazję zmarnował jednak Nemanja Nikolić. Napastnik Legii miał również szansę na zdobycie kilkanaście minut później, lecz uderzył za słabo i bramkarz rywali nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Gospodarze tymczasem przede wszystkim uderzali zza pola karnego, ale ich strzały albo bronił Arkadiusz Malarz, albo były niecelne.

Na początku drugiej połowy więcej się działo pod bramką Legii. Najpierw w 52 minucie niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym polskiej drużyny - Kalu nie opanował piłki, uderzał Matus Bero, lecz za słabo by pokonać Arkadiusza Malarza. Potem Bero znowu miał świetną okazję do strzelenia gola. Uderzył mocniej niż poprzednim razem, ale wprost w naszego golkipera.

Mimo słabej gry, to Legia wyszła na prowadzenie. Na lewym skrzydle akcje przeprowadził Michał Kucharczyk, dośrodkował w pole karne, a tam Nemanja Nikolić nie miał problemów, żeby pokonać bramkarza rywali z piątego metra.

W kolejnych minutach gospodarze próbowali odrabiać straty, lecz nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza. Dużo groźniejsza za to byli legioniści, m. in. ładna akcja Michała Kucharczyka, dośrodkowanie i wyjście golkipera rywali, który ubiegł Aleksandara Prijovicia; czy uderzenie Michała Pazdana.

Słowacy dopiero w 87 minucie mogli wyrównać. Po świetnej indywidualnej akcji Samuela Kalu na rzut rożny piłkę wybił Arkadiusz Malarz.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy. Legia Warszawa wygrała z AS Trenczyn na wyjeździe 1:0 i jest w doskonałej sytuacji przed rewanżem w Polsce.