Legia pokonała mistrza Bośni i Hercegowiny. Dwa gole Nikolicia dały awans do trzeciej rundy el. LM

MediaPictures.pl/Shutterstock
Legia Warszawa po golach Nemanji Nikolicia pokonała Zrinjski Mostar 2:0 - w pierwszym spotkaniu remis 1:1 - i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Początek meczu miał zaskakujący przebieg. To rywal z Bośni zaczął odważnie, stosował wysoki pressing, a gra toczyła się głównie na połowie legionistów. Trwało to jednak kilka minut. Za moment gra się wyrównała, a pierwsze składne akcje przeprowadzili gospodarze - w siódmej minucie do niepilnowanego Nikolicia dośrodkował Hlousek, ale napastnik z trudnej pozycji główkował niecelnie.

Z biegiem czasu obraz gry wiele się nie zmieniał - Legia próbowała, a rywal skutecznie się bronił i wcale nie był gorszy.

W 28 minucie klub z Warszawy wyszedł na prowadzenie. Najpierw ręką we własnym polu karnym zagrywał Todorović, a potem jedenastkę na bramkę zamienił Nemanja Nikolić.

W kolejnych minutach podopieczni Besnika Hasiego próbowali podwyższyć prowadzenie, ale nie potrafili realnie zagrozić bramce przeciwnika i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W pierwszych minutach drugiej odsłony to goście prezentowali się lepiej. Kilka razy pod bramką Arkadiusza Malarza mogło dojść do groźnych sytuacji, ale na posterunku stał Michał Pazdan. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się w 60 minucie. Tylko świetna interwencja polskiego golkipera po uderzeniu Mesanovicia z dwunastego metra uchroniła Legię przed stratą gola.

Za moment mieliśmy już jednak 2:0. Kasper Hamalainen przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podał do Nemanji Nikolicia, a ten płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki.

W 71 minucie napastnik legonistów mógł zdobyć trzecią bramkę. Otrzymał piłkę od Hlouska na czternastym metrze pola karnego, lecz uderzył zbyt słabo i Kozić nie miał problemów z interwencją.

W 84 minucie kontaktowego gola mogli zdobyć goście, ale po raz kolejny świetną paradą popisał się Arkadiusz Malarz.

Więcej goli już nie zobaczyliśmy i to Legia Warszawa dzięki bramkom Nemanji Nikolicia awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tam spotka się ze zwycięzcą pary AS Trenczyn - NK Olimpija Lublana. W pierwszym starciu tych drużyn zespół ze Słowacji zwyciężył na wyjeździe 4:3.