Legia poza Ligą Europy! Ajax okazał się za silny...

Shutterstock
Legia przegrała z Ajaksem w rewanżowym meczu 1/16 Ligi Europy i pożegnała się z rozgrywkami.

Pierwsze fragmenty przyniosły spokojną grę z obu stron bez groźnych sytuacji. Dopiero w 14 minucie w pole karne Legii ładnie wdarł się Traore, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 20 minucie Arkadiusz Malarz mógł mówić o dużym szczęściu, gdy po strzale Ziyecha z 18 metrów piłka uderzyła w słupek i wróciła w pole karne - sytuację wyjaśniła obrona legionistów. W odpowiedzi w 24 minucie ładne, prostopadłe podanie do Michała Kucharczyka w ostatniej chwili wybił Onana, wychodząc przed swoje pole karne.

Dwie minuty później Youness podał wzdłuż bramki gości, na szczęście nikomu nie udało się przeciąć tego zagrania. W 31 minucie Klassen uderzał z boku pola karnego, ale minimalnie niecelnie - piłka wpadła w boczną siatkę.

W 41 minucie swoją szansę miała Legia. Guilherme zagrał do Vadisa, ten rozrzucił akcję na skrzydło do Kucharczyka. Skrzydłowy oddał mu piłkę w pole karne, ale Belg w znakomitej sytuacji nie trafił w piłkę!

Do przerwy utrzymywał się taki sam rezultat, jak w pierwszym spotkaniu obu drużyn - nikomu nie powiodły się próby zdobycia gola.

Co nie udało się przed przerwą, udało się po niej. W 49 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Viergevera. Najpierw Youness mocno uderzył na bramkę, Malarz sparował piłkę, do której dopadł właśnie Viergever i było 1:0.

W 67 minucie mogło być już 2:0, ale wejście Dolberga w pole karne zakończyło się strzałem, który dobrze obronił golkiper gości.

W 76 minucie graczy ofensywnych Legii mógł zastąpić Dąbrowski, ale bramkarz gospodarzy dobrze interweniował przy jego uderzeniu. W kolejnych fragmentach Ajaks próbował przypieczętować zwycięstwo, między 79 a 81 minutą w stronę Arkadiusza Malarza leciały trzy groźne strzały, ostatecznie żaden z nich nie trafił jednak do siatki.

Jak się okazało, żadna bramka już nie padła. Ajaks pokonał Legię i zagra dalej w Lidze Europy.