betclic

Legia protestuje przeciw oskarżaniu o nazizm

Ostatnia aktualizacja: 25/07/15 07:32, Komentarzy: 4

23
4
Fot. internet

Wicemistrzowie Polski wydali specjalne oświadczenie, w której odnieśli się do artykułu w albańskich mediach, o którym niedawno pisaliśmy. W oświadczeniu czytamy:

Legia Warszawa wyraża sprzeciw wobec artykułu Legia – do Tirany przyjadą polscy naziści! (oryg. Legia – ne Tirane vijne nazistet polake!), opublikowanego dzisiaj przez albańską gazetę "Sport Ekspres". Za skandaliczne uważamy wykorzystanie do zilustrowania wspomnianego materiału zdjęcia, na którym flagę III Rzeszy trzymają kibice w barwach ukraińskiego klubu Karpaty Lwów.

Pragniemy przypomnieć, że Polska 1 września 1939 r. stała się pierwszą ofiarą agresji nazistowskich Niemiec, od której rozpoczęła się II wojna światowa. Warszawa, stolica Polski i siedziba naszego Klubu, była centralnym punktem oporu przeciwko hitlerowskiemu okupantowi. Pamięć o tych wydarzeniach jest żywym i ważnym elementem zbiorowej tożsamości naszego Klubu oraz Kibiców – wszyscy jesteśmy właśnie w trakcie przygotowań do uczczenia przypadającej na 1 sierpnia 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, bohaterskiego zrywu do walki o wolność, w odwecie za który nasze miasto zostało niemal całkowicie zniszczone przez niemieckich nazistów.

Takie skandaliczne publikacje nie tylko zakłamują historię i naruszają dobre imię Legii Warszawa i jej Kibiców, lecz także stanowią niepotrzebną prowokację przed zbliżającymi się meczami Ligi Europy przeciwko FK Kukesi. Legia Warszawa stanowczo odcina się od wszelkiej symboliki ideologii totalitarnych – zarówno nazizmu, jak i komunizmu – oraz sprzeciwia się wykorzystywaniu odniesień do tej symboliki w celu podgrzewania atmosfery przed zbliżającym się polsko-albańskim piłkarskim pojedynkiem.

Domagamy się przeprosin ze strony redakcji "Sport Ekspres" oraz usunięcia szkalującego Legię Warszawa i jej kibiców artykułu ze stron internetowych gazety oraz jej profili w mediach społecznościowych. Jednocześnie zapraszamy autora wspomnianego artykułu do Warszawy nie tylko na mecz Legia - FK Kukesi, ale także do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, po którym oprowadzi go pracownik naszego Klubu.

Źródło: legia.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kamilcieslar1999
Zarejestrowany od: 959 dni
Ilość komentarzy: 2910
Oceny: +9145
Kibicuje:
Manchester United Newcastle United Napoli Holandia Polska Besiktas JK Śląsk Wrocław Krasnodar
30.07.2015 / 22:52:27
Polska wcale nie była pierwszą ofiarą Nazistowskich Niemiec bo pierwszą była Czechosłowacja ewentualnie Austria ,ale ją ofiarą bym nie nazwał-przyłączyli się dobrowolnie na skutek Anschluss`u.
Junior
WlodkIsnK
Zarejestrowany od: 839 dni
Ilość komentarzy: 42
Oceny: +111
Kibicuje:
Juventus Turyn Polska
25.07.2015 / 12:14:49
Nie mozna tego tak zostawic. Dobrze ze jest reakcja. Przeraza mnie do czego "elYty" polityczne doporowadziły ze wiaze sie Polakow z nazizmem i faszyzmem... Polskie medai powinny naglosnic ta sprawe jak i sprawe na jeban.m cyprze. Przeciez tak kurwa byc nie moze!
Trampkarz
wousonn
Zarejestrowany od: 1584 dni
Ilość komentarzy: 21
Oceny: +93
25.07.2015 / 09:00:59
Albańska komunistyczna hołota! Polskie gazety powinny napisać że FK Kukesi to gejowski klub i wkleić zdjęcia gejów z parady!