Legia prowadziła z Górnikiem Zabrze 2:0, ale przegrała i odpadła z Pucharu Polski!

MediaPictures.pl/Shutterstock
W środowy wieczór Legia Warszawa pożegnała się z marzeniami o trzecim z rzędu Pucharze Polski. W meczu 1/16 finału mistrzowie Polski przegrali 2:3 na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, chociaż do przerwy prowadzili już różnicą dwóch bramek.

W końcówce pierwszej połowy dwa zdobyte gole (przez Kaspara Hamalainena i Nemanję Nikolicia) zupełnie uśpiły poczynania podopiecznych Besnika Hasiego. Następnie świetnym refleksem popisał się Radosław Cierzniak, który obronił rzut karny wykonywany przez Romana Gergela.

W drugiej części gospodarze już po 16 minutach gry doprowadzili do wyrównania. Do końca podstawowego czasu nic już się nie wydarzyło. W dogrywce nadal lepiej spisywali się Górnicy, którzy w ostatniej minucie pierwszej części dogrywki, ponownie za sprawą Kopacza, zdobyli trzecią bramkę.

Górnik Zabrze wygrał z Legią Warszawa 3:2 i awansował dalej.