Legia przeszła do historii w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 22/11/16 22:48, Komentarzy: 40

25
40

Wariacki mecz Legii z Borussią Dortmund okazał się pod kilkoma względami rekordowy. I nic dziwnego - ostateczny wynik, brzmiący 8:4, trafia się niezwykle rzadko.

Już pierwsza odsłona pozwoliła piłkarzom pobić kilka rekordów. Zakończona wynikiem 5:2 połowa była najbardziej obfitującą w bramki w historii Ligi Mistrzów - nigdy wcześniej w pierwszych 45 minutach nie padło w tych rozgrywkach więcej niż sześć goli.

Mecz Legii z BVB okazał się również pierwszym, w którym padło 5 goli w pierwszych 25 minutach.

Po przerwie obie ekipy nieco tylko zwolniły tempo, w efekcie ustalając również nowy rekord liczby strzelonych goli w jednym meczu Ligi Mistrzów. Poprzedni należał do piłkarzy Monaco oraz Deportivo La Coruna, gdzie wynik rywalizacji brzmiał 8:3.

Co ciekawe, mimo fatalnego bilansu bramkowego, Legia wciąż ma szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Europy. Warunek? Musi pokonać Sporting w ostatniej kolejce fazy grupowej LM.
Źródło: sport.pl
PHKxMonster666
Zarejestrowany od: 86 dni
Ilość komentarzy: 528
Oceny: +754
CA Boca Juniors FK Austria Wiedeń FC Salzburg Dinamo Minsk BATE Białoruś Club Brugge KV Fluminense Atlético Mineiro Flamengo
26.11.2016 / 16:58:33
....
KolorowaN
Zarejestrowany od: 60 dni
Ilość komentarzy: 349
Oceny: +743
Arsenal Londyn Manchester United PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund Legia Warszawa Polska
23.11.2016 / 15:21:41
Wejście do LM po 20 latach i zapisanie sie z takim wynikiem, no naprawde brawo :D cztery bramki strzelone BVB to też nie takie łatwe
23.11.2016 / 14:03:17
14 bramek straconych w dwumeczu,5 bramek straconych w przeciągu 30 minut,3 bramki stracone w czasie 3 minut,8 bramek straconych w jednym meczu,wszystkich straconych bramek we wszystkich meczach 24 i został jeszcze jeden mecz!!!! Piękne rekordy Legia bije !!!!
Hangman
Zarejestrowany od: 52 dni
Ilość komentarzy: 37
Oceny: -36
Legia Warszawa Olimpia Elbląg Stal Rzeszów Polska U17
23.11.2016 / 14:11:05
A może popatrzysz na to z innej strony. Legia pierwszy raz od 21 lat gra w LM gdzie trafiła na grupę śmierci. Wywalczyła remis z samym Real Madryt. Ma szansę na 3 miejsce w grupie co da mozliwośc gry w LE. Spójrz np na Club Brugge czy PSV drużyny markowe z dobrych lig europejskich a mają tylko 1 punkt tak samo jak Legia. I zobacz różnice rywali Legii.

Wszyscy jednogłośnie twierdzili, że Legia pobije niechlubne rekordy LM. Narazie tylko wyrównała ilość straconych goli. Przy czym strzelią ich 8. Ronaldo miał zapewnic sobie tytuł króla strzelców w meczu z Legią i co? Jajo.

Ja wiem o co wam chodzi. Niektórym ludziom gul skacze, że Legia ma możliwości rywalizacji z najlepszymi drużynami w Europie grając o punkty a nie jakieś wymyślne supermecze co kosztują fortunę a drużyny ustawiają sobie wynik przed meczem.
Alex-RM4ever
Zarejestrowany od: 109 dni
Ilość komentarzy: 46
Oceny: +223
Liverpool FC AS Roma Polska Real Madryt
23.11.2016 / 15:35:16
MAasz racje kolego. Kompleks Polaka razi w oczy. Wiesz jak to działa...to co polskie to smieszne i do bani
Zheess
Zarejestrowany od: 131 dni
Ilość komentarzy: 28
Oceny: +170
Bayern Monachium Polska Śląsk Wrocław
23.11.2016 / 13:45:44
tja, piekny rekord. 24 bramki stracone...
Hangman
Oceny: -36
23.11.2016 / 14:12:06
I 8 strzelonych tego nie dopowiedziałeś.
23.11.2016 / 13:31:51
Jestem dumny z tego meczu. Fakt 8 straconych goli boli bardzo, ale wolę przegrać 8:4 niż bronić się i dostać jak w Warszawie 6. Fajnie, że Legia postwiła opór BVB a nie autokar.
Oceny: +223
23.11.2016 / 11:40:19
Zabawny jest fakt ze po wczorajszym meczu widac tyle pozytywnych komentarzy pod adresem Legii a we wrzesniu dzialo sie zgoła inaczej. Ale to juz takie moje spostrzezenie ;)
Nie jestem kibicem Legii a mój nick mówi wszystko jednak wczoraj za Legia byłem w 100% bo BVB za przygode z Realem w LM sprzed paru lat nie cierpie. Tak sobie mysle i jednak rozumiem decyzje Magiery. Wiedział ze tak czy siak BVB cos strzeli i wygra wiec postawil wszystko na jedna karte tzn atak. Bylo widac nerwy Tuchela po 4 bramce Legii i coprawda obie formacje defensywne były mocno rozluźnione i graly az nadto beztrosko to wine w wiekszosci za tyle utraconych bramek przez Legie ponosi ten Cierzniak...jak mozna tak bronic. Bolą tez te akcje jak ta od Prijovica w poprzeczke albo nieodgwizdany karny i pare innych. Z lepszym bramkarzem i z wykorzystanymi takimi sytuacjami ten wynik wygladałby jeszcze lepiej. Mimo wszystko brawa dla Legii za wole walki i za to ze nie spuchnęli tylko walczyli do konca. Nie ma co płakac nad tym co juz sie stało.
Zdaje sb sprawe z tego ze Sporting nie odpusci w ostatnim meczucale jezeli Legia pokaze znowu gre z dwóch ostatnich czy nawet 3 ostatnich meczy to moga realnie myslec o LE. Krotko na temat wczorajszego meczu...pojebane
antypol
Zarejestrowany od: 273 dni
Ilość komentarzy: 133
Oceny: +415
Niemcy
23.11.2016 / 13:23:05
kurwisko warszawskie znalazlo nagle kibicow, I tak bywa lagla zawsze bedzie tylko pionkiem lub chlopcem do bicia.
Hangman
Oceny: -36
23.11.2016 / 13:40:33
Na takich jak Ty to brakuje słów. Nie wiadomo co powiedzieć.
Może najpierw naucz się pisać w naszym języku antypolaku a potem udzielaj się na forum. Mówiąc, że jesteś idiota to jakby nic nie powiedzieć. Ah szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.
PietrekFCB
Zarejestrowany od: 1420 dni
Ilość komentarzy: 1007
Oceny: +5534
Nottingham Forest FC Bayern Monachium
23.11.2016 / 12:09:56
"Zabawny jest fakt ze po wczorajszym meczu widac tyle pozytywnych komentarzy pod adresem Legii a we wrzesniu dzialo sie zgoła inaczej."

a co w tym dziwnego? po 0:6 miały być pozytywne komentarze? albo po męczarniach z amatorami? Legia z września nie zasługiwała nawet na puchar intertoto, ale wystarczyło wywieźć na taczkach trenera pozoranta i postawić w jego miejsce odpowiedniego człowieka który wie co robi i za taką Legię nie trzeba się wstydzić, a jeśli jeszcze wejdą do LE to szacun przede wszystkim dla Magiery.
23.11.2016 / 09:16:20
Trzeba przyznać, że widowisko było fenomenalne. Czasem jednak fajnie schować taktykę w dupę i grać radosny futbol. Kibice to uwielbiają :)
Analityk
Zarejestrowany od: 236 dni
Ilość komentarzy: 1
Oceny: -1
23.11.2016 / 07:54:20
Chciałbym sprostować zdanie w którym autor mówi, że nigdy wcześniej nie padło więcej niż 6 bramek w pierwszej połowie w meczach LM . We wspomnianym meczu AS Monaco - Deportivo La Coruna 8:3 wynik do przerwy brzmiał 5:2 - także ten rekord "tylko"wyrównaliśmy :)
Oceny: +4953
PSG Stade Rennes Bayern Monachium Borussia Dortmund ADO Den Haag Ajax Amsterdam Legia Warszawa Wisła Płock Polska Atlético Madryt
23.11.2016 / 06:39:01
Pokazali ducha walki wiadomo nie maja takiego poziomu jak topowe kluby europy ale po straconych bramkach atakowali rywala i za to trzeba ich chwalic za chec walki a nie bronienie sie cala druzyna w swoim polu karnym...powodzenia w nastepnym meczu 3 miejsce jest w waszym zasiegu
adamtypy1x2
Zarejestrowany od: 19 dni
Ilość komentarzy: 33
Oceny: -148
23.11.2016 / 02:20:21
/ -12
http://ukrytetyperstwo.blogspot.com/ Wczorajszy kupon kurs 54 trafiony i skan juz na blogu! codziennie trafiaja kupony ! na dzis kupon juz dostepny znowu kurs miedzy 20-100! polecam ich!
Maczonus
Zarejestrowany od: 159 dni
Ilość komentarzy: 273
Oceny: +188
Legia Warszawa Polska Real Madryt
23.11.2016 / 01:52:38
A o rekordzie straconych goli w fazie grupowej to nie łaska wspomnieć co?
Hangman
Oceny: -36
23.11.2016 / 13:36:27
Legia jeszcze nie ustaliła rekordu straconych goli. Tylko wyrównała ten rekord. Ale patrzeć na bilans bramkowy to jak na pierwszy raz w LM nie jest żle. Zobaczcie, że np sa drużyny z lig, które regularnie grają w LM np Dinamo Zagreb czy Club Bruggie. Mamy pierwszy raz polską drużynę od 20 lat w LM postawilismy się Realowi, wlepiliśmy 4 gole BVB na jej terenie. NIe pamiętam żeby Borussia u siebie straciła 4 bramki w grupie LM. Mocno wierzę w wygraną ze Sportingiem. 4 punkty i 3 miejsce w grupie śmierci byłby zwięczeniem 100lecia klubu.
Kaczi14
Zarejestrowany od: 330 dni
Ilość komentarzy: 206
Oceny: +1045
23.11.2016 / 01:24:58
Co by nie mówić Legia strzeliła aż 8 goli w 3(Real i Borussia) meczach topowym drużyną to coś znaczy, albo znaczy wiele. Wiadomo Stracili prawie 3 razy wiecej tych goli od rywali, ale i tak strzelić tyle goli takim teamom to sztuka. Brawo dla trenera Legii bo ma wielkie jaja No i oczywiscie dla zawodników którzy w większości zapierdalali, naprawde zapierdalali.
Oceny: +5504
Arsenal Londyn Manchester United Liverpool FC Newcastle United Fulham Ajax Amsterdam Polska Real Madryt
23.11.2016 / 00:46:03
Jakoś się w tej LM zapisali. Życzę im z całego serca gry w LE (fchuj goli straconych, ale przynajmniej by coś osiągnęli). Sporting będzie się bał odsłonić, ale z drugiej strony między słupkami Legii musi stać Malarz. Albo Boruc :P
RahINHO
Zarejestrowany od: 497 dni
Ilość komentarzy: 260
Oceny: +1236
Brazylia Chelsea Londyn AC Milan Legia Warszawa Polska FC Barcelona Lechia Gdańsk
23.11.2016 / 00:19:49
Wlasciwie legia ma spore szanse na le po meczach z realem i bvb widac ze legia jest W takiej formie ze na 90% cos ustrzeli sportingowi. Magiera pokazal ze umie wyciagac wnioski a legia musi "tylko" poprawic def.
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1199 dni
Ilość komentarzy: 6901
Oceny: -7700
22.11.2016 / 23:28:11
I nowy rekord,14 bolcow w dupe w dwumeczu.
Kris007
Zarejestrowany od: 671 dni
Ilość komentarzy: 243
Oceny: +2145
AC Milan Lech Poznań Polska
22.11.2016 / 23:15:27
"nigdy wcześniej w pierwszych 45 minutach nie padło w tych rozgrywkach więcej niż sześć goli.

Nigdy wcześniej po 32 minutach kibice nie oglądali aż siedmiu trafień."

Przemyślane, następujące po sobie wnioski - to lubię w tych artykułach!
Douk
Zarejestrowany od: 477 dni
Ilość komentarzy: 359
Oceny: +1138
AC Sparta Praga Czechy Chelsea Londyn West Bromwich Albion FC Metz Hoffenheim AC Milan FC Barcelona Real Murcia CF SV Darmstadt 98
22.11.2016 / 23:14:01
Szczerze? Nie sadze, aby im się udało wejść do LE. I nie wymagam tego od nich. Chce tylko, żeby dobrze zagrali.
23.11.2016 / 00:11:05
Ale to klub z którym już przegraliśmy za Magiery. Poza tym Sporting jest zbyt dobry, żeby sobie dać wyrwać 3 miejsce z takim zespołem.