Legia przeszła do historii w Lidze Mistrzów

ASInfo
Wariacki mecz Legii z Borussią Dortmund okazał się pod kilkoma względami rekordowy. I nic dziwnego - ostateczny wynik, brzmiący 8:4, trafia się niezwykle rzadko.

Już pierwsza odsłona pozwoliła piłkarzom pobić kilka rekordów. Zakończona wynikiem 5:2 połowa była najbardziej obfitującą w bramki w historii Ligi Mistrzów - nigdy wcześniej w pierwszych 45 minutach nie padło w tych rozgrywkach więcej niż sześć goli.

Mecz Legii z BVB okazał się również pierwszym, w którym padło 5 goli w pierwszych 25 minutach.

Po przerwie obie ekipy nieco tylko zwolniły tempo, w efekcie ustalając również nowy rekord liczby strzelonych goli w jednym meczu Ligi Mistrzów. Poprzedni należał do piłkarzy Monaco oraz Deportivo La Coruna, gdzie wynik rywalizacji brzmiał 8:3.