Legia remisuje z Wisłą, Boguski nie strzela karnego!

asinfo
Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1 w meczu czwartej kolejki Ekstraklasy. Obie drużyny nie przegrały jeszcze w tym sezonie w lidze żadnego spotkania.

Legia podchodziła do meczu z Wisłą po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu i awansie do czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. Krakowski zespół w ostatniej kolejce pokonał u siebie Lecha Poznań 2:0. W składzie gospodarzy znalazł się debiutujący w Ekstraklasie, Rafał Makowski. Trener Kazimierz Moskal wystawił taką samą jedenastkę jak w ostatnim spotkaniu.

Pierwszą dobrą okazję stworzyła Wisła. W 2. minucie gry, Wilde Donald Guerrier otrzymał podanie w polu karnym gospodarzy i oddał strzał. Piłkę zdołał w ostatniej chwili zdołał zablokować Łukasz Broź. Trzy minuty później zawodnicy Kazimierza Moskala po raz kolejny zagrozili bramce Dusana Kuciaka. Rafael Crivellaro oddał techniczny strzał z dystansu, ale golkiper Legii wybił piłkę na rzut rożny.

Legia największe zagrożenie w pierwszej połowie meczu stwarzała po kontratakach. Jedną z takich akcji przeprowadziła w 37. minucie gry. Guilherme podprowadził piłkę i zagrał na prawą stronę boiska do Łukasza Brozia. Jego mocne dośrodkowanie nie trafiło jednak do Nemanji Nikolicia.

Minutę przed przerwą Legia objęła prowadzenie. Ondrej Duda wyłożył piłkę Dominikowi Furmanowi, który oddał strzał z dystansu. Piłka odbiła się od Arkadiusza Głowackiego i wpadła do bramki, obok Radosława Cierzniaka.

Pięć minut po zmianie stron, Legia była bliska strzelenia drugiej bramki. Nikolić wyłożył piłkę Michałowi Kucharczykowi, a ten z bliskiej odległości trafił w słupek.

W 57. minucie spotkania, sędzia podyktował rzut karny dla "Białej Gwiazdy", po tym jak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jakub Rzeźniczak dotknął piłkę ręką. Jedenastkę wykonywał Rafał Boguski, ale jego strzał obronił Duszan Kuciak.

Pięć minut później Nemanja Nikolić otrzymał podanie od Ondreja Dudy i znalazł się w sytuacji sam na sam z Radosławem Cierzniakiem. Węgier nie zdobył jednak swojej szóstej bramki w Ekstraklasie, bo golkiper Wisły odbił jego strzał.

W 64. minucie gry, goście doprowadzili do wyrównania. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkował Boban Jović, a najwyżej w polu karnym Legii wyskoczył Wilde Donald Guerrier i głową skierował piłkę do bramki.

W doliczonym czasie gry, Legia miała okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Strzał niepilnowanego w polu karnym Nikolicia przeleciał jednak tuż obok bramki Cierzniaka.

Kolejnym rywalem stołecznej drużyny będzie Górnik Łęczna. Mecz 1/16 finału Pucharu Polski rozegrany zostanie w środę. Dzień później Wisła zmierzy się z Ruchem Chorzów.

* * * * * *

Tak padły bramki:

44' Furman
Ondrej Duda podał do Dominika Furmana, który oddał strzał z dystansu. Piłka odbiła się od Arkadiusza Głowackiego i wpadła do bramki.
64' Guerrier
Wilde Donald Guerrier pokonał Duszana Kuciaka strzałem głową, po dośrodkowaniu Bobana Jovicia z prawej strony boiska.

Zawodnik meczu: Kuciak
Duszan Kuciak obronił rzut karny i kilka razy uchronił warszawską drużynę od straty gola.

Ciekawostka meczu: W sezonie 2014/15 obie drużyny mierzyły się ze sobą trzy razy. Dwukrotnie wygrali piłkarze Berga, a raz padł remis 2:2.