betclic

Legia testuje Ukraińca i Polaka z Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 21/11/15 20:58, Komentarzy: 1

0
1
Fot. LensTravel/Shutterstock

Legia Warszawa testuje w rezerwach dwóch zawodników. Z drugim zespołem stołecznego klubu ćwiczą Dominik Bottcher występujący ostatnio w Viktorii Berlin oraz Oleg Gladczenko mający za sobą grę w Szachtarze Donieck - informuje portal Legia.Net.

Bottcher ma 20 lat i trenerom jest znany od dawna. To były reprezentant Polski do lat dziewiętnastu. W styczniu zeszłego roku był powołany na turniej w La Mandze, gdzie zagrał m.in. z wypożyczonym z Legii Jakubem Arakiem. Wtedy testowany przez Legię gracz występował w HSV Hamburg.

Bottcher urodził się w 1995 roku w Berlinie. Zawodnik ma podwójne obywatelstwo. Od początku swojej przygody z piłką szkolił się w niemieckich klubach. 20-latek może grać w ataku lub na skrzydle. Dominik ma za sobą występy m.in. we wspomnianym HSV, ale także Borussii Monchegladbach, Halle, Hoffenheim, SFC Stern oraz TSG Neustrelitz. Obecnie Bottcher gra w Viktorii Berlin w czwartej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie testowany przez Legię gracz rozegrał dziesięć spotkań, a na placu gry spędził 458 minut. W tym czasie zanotował dwie asysty.

Gladczenko w poprzednim sezonie był ważnym zawodnikiem juniorów Szachtara Donieck. Ukrainiec jest prawym obrońcą, który rozstał się w październiku z pomarańczowo-czarnymi przez pewne problemy pozasportowe. Gladczenko ma 18 lat, a w kwietniu wystąpił w finale młodzieżowej Ligi Mistrzów przeciw Chelsea Londyn. Szachtar przegrał wtedy 2:3.

Gladczenko jest obecnie wolnym piłkarzem, a przez brak treningów w ostatnich tygodniach, obecnie musi nadrobić trochę zaległości.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1395 dni
Ilość komentarzy: 8291
Oceny: -8398
21.11.2015 / 22:13:45
Niemiec zaliczyl dwie asysty w 10! meczach.typowy ogor,taki Tomala bis,z czwartej ligi! Ukrainiec nawet nie powachal pierwszego skladu,pewnie chlal ze go wyjebali,niech idzie do Lechi,tam bedzie mial towarzystwo odpowiednie.Wyglada na to ze Legia szuka kopaczy w posredniaku.