Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań i została liderem Ekstraklasy!

asinfo.pl
Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań 2:0 w 34 kolejce i została liderem Ekstraklasy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie za sprawą Vadisa Odjidja-Ofoe. Belg otrzymał długie podanie od Maciej Dąbrowskiego, przyjął piłkę klatką piersiową, wbiegł w pole karne i huknął po krótkim słupku.

W kolejnych minutach pierwszej odsłony niewiele się działo pod jedną i drugą bramką. Goście przez pierwsze czterdzieści pięć minut nie byli w stanie oddać celnego strzału.

Niebezpiecznie pod bramką Lecha zrobiło się w 66 minucie. W zamieszaniu w polu karnym do piłki doszedł Guilherme, uderzył mocno, lecz jego strzał zablokował Jan Bednarek.

Podopieczni Jacka Magiery podwyższyli prowadzenie w 83 minucie. Tomasz Jodłowiec posłał prostopadłe podanie do Michała Kucharczyka, który w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad golkiperem i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Legioniści ostatecznie pokonali lechitów 2:0. Dzięki zwycięstwu zostali liderami Ekstraklasy, mając 39 punktów na koncie. Za ich plecami znajdują się Lech, Jagiellonia i Lechia, które mają po 37 "oczek".